![Жінка приймає грязьову ванну у водоймі Центру ванни на півночі Китаю. Грязі сюди завозять із-за кордону. Вони збагачені мінералами, які оновлюють шкіру](https://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/228/228873_1_w_300.jpg?v=0)
У Києві грязями лікують в міській курортній бальнеолікарні "Укрпрофоздоровниця". До складу грязей входять суміші живих організмів, мікроелементів, вітамінів та ферментів. При недугах шкіри чи кісток призначають аплікації й маски. Грязі не лише насичують хворе місце потрібними мікроелементами, а й пришвидшують загоєння. При гінекологічних хворобах приписують грязьові тампони, при стоматологічних — полоскання.
— Ми використовуємо матеріал з Куяльницького лиману, — пояснює Микола Ткачов, 64 роки, головний лікар. — Ці грязі кращі за мінерали Мертвого моря, бо живі. Головне, пройти всі процедури, тоді ефект буде постійний, а не тимчасовий.
Щоб підсилити дію грязі, призначають масажі та ванни. Пацієнти самі визначають час процедури. Курс триває 21 день.
Людей із недугами крові, нефритами і хворобами серцево-судинної системи грязями не лікують. Протипоказані вони й онкохворим. Аплікацій не роблять, якщо у хворого загострилася хронічна недуга або є запалення на шкірі.
Коментарі