Ексклюзиви
четвер, 08 червня 2006 19:09

Штучне запліднення за п"ять днів

У Києві відкрилася 17-та українська клініка репродуктивної медицини "Надія" (на Андріївському узвозі). Тепер парам, які не можуть зачати дитину через патології чи безпліддя, пропонують гарантійний курс лікування — запліднення яйцеклітини жінки.

— Гарантійний курс — це наша особливість. Ми повертаємо людям гроші, якщо жінка не завагітніла, — каже директор клініки Валерій Зукін, 49 років. — Такого до нас ніхто не робив.

Курс репродуктивної медицини: огляд сімейної пари, УЗД, аналізи, взяття клітин для запліднення, сам процес і повернення яйцеклітини жінці — коштує 14–18 тис. грн. У вартість лікування включена ціна всіх медпрепаратів.

Всі процедури проводять у максимально короткий термін на сучасному німецькому і американському обладнанні.

— Пари, які пройшли обстеження у клініці, готують до процедури запліднення. Вона триває до п"яти днів, — пояснює Валерій Зукін. — Перший день у жінки забирають яйцеклітину. Два-три дні процес запліднення відбувається у пробірці. На п"ятий день готову яйцеклітину повертають жінці.

Завагітніти можна і без партнера. У центрі яйцеклітину можуть запліднити донорською спермою. Як розповіли лікарі, її привозять із Харківського кріобанку.

Нині на обліку у клініці записані 140 пацієнтів. Із них 15 пар уже пройшли курс репродуктивної терапії і чекають на поповнення.

Щороку народжується 700 дітей з пробірок

В Україні майже 1,5 млн. подружніх пар страждають від безпліддя. За 2005 рік для вирішення цієї проблеми до жіночих консультацій звернулося лише 60 тис. пацієнтів. За даними статистичної бази МОЗ з допомогою штучного запліднення (у пробірках) народилося майже 700 дітей. За кордоном ця  цифра значно більша — 23 тисячі.

Зараз ви читаєте новину «Штучне запліднення за п"ять днів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

17

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути