понеділок, 15 червня 2015 05:30

Хвору щитовидку плутають із депресією

— За останні 5–10 років хвороб щито­видки побільшало в кілька разів. Торік підрахували, що в Україні близько 40 тисяч хворих на рак щитовидки. П'ята частина — з Києва та області, — каже 55-річна Галина Новікова, ендокринолог з "Модерного діабетичного центру".

— Це 2 відсотки українців, які мають збої щитовидки. Таких майже 2 мільйони. За формою вона як метелик. Важить 60 грамів. Але пов'язана з усіма системами. Часто її хвороби плутають з іншими. Лікують не те, що треба. Якщо роками долаєте аритмію, депресію, хвороби шкіри чи шлунка, зробіть УЗД щитовидки. Зранку натще здайте кров на рівень тиреотропного гормону. Але самі розшифровувати не беріться — тільки з лікарем.

Після Чорнобиля українські лікарі в кілька разів вдосконалили методики. Майже всі види раку щитовидки лікують. Головне — вчасно обстежитись.

— Раз на рік щитовидку треба обсте­жу­вати всім. А особливо тим, хто народився після 1986-го. Саме на це покоління катастрофа може вплинути якнайбільше. УЗД й аналіз на гормон — доступні за ціною майже всім жителям України.

Зараз ви читаєте новину «Хвору щитовидку плутають із депресією». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути