понеділок, 23 червня 2014 06:35

Григорій Мазур після тренування випиває два літри молока

— На ювілей діти подарували форму клубу "Мілан" із номером 70. Бозна-де замовляли. Ще є "Шахтаря" і "Динамо-Київ". Їх по черзі вдягаю на тренування, — каже 70-річний Григорій Мазур, завіду­вач травматології райлікарні із селища Чорнобай на Черкащині. Проїжджає велосипедом 50 км.

З лікарем зустрічаємося в його кабінеті. На столі велика стопка книжок. Серед них словник юного спортсмена.

— На дивані перед телевізором не відпочиваю, бо ще більше втомлюся. Після роботи за велосипеда і гайда за місто, — розповідає. — Накручую з півсотню кілометрів. Спочатку визначаю курс. Уперед їду проти вітру, а назад — щоб легше було. Як вітер проти Золотоноші, то можу й до сина заїхати провідати. Довго не стою, 5 хвилин — і додому. Як малим був, то брат мені з угольників санки зварив. А я в палки гвіздки позабивав, щоб відштовхуватися легше було, — пригадує Григорій Юрійович. — Трохи на лижах катався, а з дев'ятого класу — на велосипеді. Зараз велокрос лише після роботи чи на вихідних. Молодшим о шостій ранку виїжджав. Дорогою встигав заїхати в ліс і назбирати грибів. О дев'ятій був на роботі. А ввечері з дружиною гриби чистили.

На стіні висять рентгенівські знімки кісток. Кілька схожих плівок лежать на столі. Поряд збільшувальне скло.

— Хандрозу в мене немає. А може, і є, не знаю, — сміється. — Тиск не міряю. На лікарняному раз у житті був, коли апендикс вирізали. Рухаюся, тому хвороби мало дістають. Зранку розплющу очі, встаю — і на фізкультуру. Помахав руками-ногами, розім'явся — оце і вся зарядка.

Під стіною в кутку стоять чорні гумові капці. Взуває їх лікар в операційну.

— Я травматолог, маю бути тренованим і витривалим. Буває, ногу хворого підтримати треба, щоб точніше зафіксувати. Хоча найбільше втомлююся від паперів і писанини, — додає.

Показує велосипед, припаркований біля входу в лікарню. Його привезли з Німеччини. Ним їздить улітку, бо з вузькими шинами. Три велосипеди вкрали.

— Тричі на тиждень після роботи граю в теніс. Таких, як я, ще пару чоловік буде. Є в команді навіть голова колгоспу. Два часа можу стрибати безперестанку. Футболку хоч викручуй. Не те що спина, нічого боліти не може, — сміється Григорій Юрійович. — Щоб хребці не терлися, треба хребет напружувати так само, як і суглоби. В молодих хрящі голубуваті, як сонячне небо в морозну погоду. Бо в них 80 відсотків рідини. З віком її стає менше і хрящ тьмяніє. Під мікроскопом видно, що весь у тріщинах. У молодості мав ріст 174 сантиметри, а зараз 172. Рідини поменшало між хребцями. Треба постійно навантажувати суглоби і хребет, бо непрацюючий орган відмирає.

Григорій Мазур не палить, не їсть м'яса і риби. Страви не досолює. П'є води, скільки хоче. Їсть багато молочних продуктів. З ліків визнає лише валеріану в таблетках. Вдома тримає знеболювальне. Замість вітамінів заготовляє соки.

— П'ю каву. Вона в мене кальцій не вимиває, як ото кажуть. Бо виріс у селі, можу вижити на молоці та чорному хлібові. Їм так, щоб ще хотілося, не під зав'язку, — пояснює. — Після тренування випиваю 2 літри молока за раз. А перед заняттям з'їдаю 2 ложки меду, дає енергію. Повечерять можу сиром зі сметаною та цукром. Усе заливаю свіжим молоком і перемішую.

Зараз ви читаєте новину «Григорій Мазур після тренування випиває два літри молока». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути