понеділок, 03 лютого 2014 07:00

Годувальниця не гладшає, а худне

— Жінки, які недавно народили, думають, що годувати груддю — це каторга, — каже столична гінеколог Світлана Голуб, 37 років. — Зціджувати не раджу. І час витратите, і молоко не таке корисне.

Деякі матері припиняють годувати дітей зарано, бо начиталися, що це шкідливо.

– 25-річна жінка перестала годувати доньку в три місяці. Слід найменше у півроку. Вона десь почула, що з молоком виходить кальцій, і в неї кришитимуться зуби. Насправді годуюча мати засвоює його вдвічі краще.

Інша взимку перевела сина на суміші, бо боялася заразити застудою. Не робіть так. Будь-яка інфекція в матері виробляє антитіла, коли ще немає кашлю і чхання. Вони передаються дитині, захищають її. Малюки, яких годують груддю понад рік, хворіють удвічі менше.

Лікуватися жінкам радить натуральними засобами. Це інгаляції з трав чи картоплі, чаї з лимоном, ­імбир.

— Більшість після пологів гладшають і думають, що це через грудне вигодовування. Набирають 2–3 кіло. Та дієт не раджу, бо коли годують, повертаються у форму за рік.

Зараз ви читаєте новину «Годувальниця не гладшає, а худне». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути