— Перехворів бронхітом. Температура трималася п'ять днів. На шостий була 39,6. Мусив викликати "швидку". Відправили в лікарню, бо недуга — задавнена. Терапевт сказав, що й рентген у нормі, і хрипів нема, але є бронхіт. Призначив антибіотики, щоб не перейшло в запалення, — розповідає 29-річний Олег Петрушенко з Черкас.
38-річна Ірина Скорик із Черкас захворіла на новорічні свята. Приїхала у відпустку з Італії. Три тижні час од часу підвищувалася температура:
— Їхала на базар у годину пік. Людей повен автобус. Поруч кашляла дівчина. Того ж дня випила таблетки від застуди. За кілька днів почала дуже кашляти. Дихала паром із вареної картоплі й соди. Промивала солоною водою ніс, пила чаї. Знайома порадила вколоти антибіотик, щоб швидше минуло. Так і зробила, бо ще маю полікувати зуби. За кілька днів повертатимуся на заробітки. Піввідпустки пішло нанівець.
Коли нестійка погода, грип і застуда можуть перейти у бронхіт, каже пульмонолог із Черкаської лікарні №1 42-річний Антон Лисенко:
— Починається зі слабкості, температури, нежитю, ломоти в тілі й пітливості. Інфекція опускається донизу. З'являється сильний сухий гавкаючий кашель із болем за грудниною. Далі — гострий бронхіт. Загострюються астма, хронічні недуги легень. Жарознижуючі варто приймати, лише коли жар вищий 38 градусів. Це захист організму. Вірус від жару гине. Що вищий, то швидше одужують. Якщо немає, організм не бореться. Головне — не переносити хворобу на ногах. Пийте багато теплих, а не гарячих, напоїв: узвар, молоко, чай, компот, сік. Виводять токсини не гірше крапельниць. Антибіотики кращі в таблетках, а не в уколах. Має призначати лікар, а не фармацевт з аптеки. Чотири з п'яти випадків бронхіту — через віруси. Від них антибіотик безсилий, ще й знижує імунітет.
Через біль і кашель за бронхіт приймають чужорідні тіла. У бронхи потрапляють сірники, зубочистки, частинки деталей кіндер-сюрпризів, кістки і шматочки їжі.
— 55-річний чоловік багато курить, — згадує Лисенко. — Прийшов із загостренням хронічного бронхіту. Дихав, ніби шипить гусак. Так буває, коли заважає пухлина, згусток крові або вдихнув якийсь предмет. Направив до лора. Витягли з бронхів жменю курячих кісток. Тиждень тому добре випив і хотів закусити тушонкою. Замість з'їсти — вдихнув. Горілка добре знеболює, тому нічого не відчув. Коли почав покашлювати, подумав, що знову бронхіт. Тиждень так ходив. Іншій пацієнтці виймали зернинки консервованої кукурудзи. Їла й дивилася серіал. Приглядала за онуком. З повним ротом щось крикнула малому і вдихнула кукурудзу, — каже Антон Олександрович. — Знайомий лікар обласної лікарні витягав у дідуся з бронхів кубик свинячої кістки. Був там із рік, а той і не підозрював. Схуд і ослаб, важко дихав. Тому не могли обстежити бронхи через трубку — бронхоскоп. На рентгені виглядало як запалення легень або пухлина. Чоловіка направили в онкологію. Після курсу хіміотерапії спробували взяти аналіз утворення. Було як пухлина на ніжці. Лікар бере інструментом, а воно не піддається. Витягли, а це кістка. Дід їв свинину і проковтнув разом із рубаною кісткою. Пару разів кашлянув, вона потрапила у бронх. Застряла й не рухалася. Не боліло, кашлю не було. Коли почало підгнивати, став чахнути на очах. Усі ознаки раку. Після інтенсивного лікування антибіотиками одужав. За тиждень набрав 10 кіло. Сини встигли посваритися за його хату й машину. Не думали, що виживе.
Коментарі