пʼятниця, 24 червня 2011 07:15

Дітям можна сидіти не довше 15 хвилин

Автор: фото з сайта www.zdorovo56.ru
  Стіл для дитини має бути ледь нахилений і з підніжкою, як шкільна парта.  Інакше зіпсується постава
Стіл для дитини має бути ледь нахилений і з підніжкою, як шкільна парта. Інакше зіпсується постава

— Сучасні діти ростуть сидячи перед телевізорами та комп'ютерами. Тому більшість із них мають хворий хребет. Років 10 тому серед моїх пацієнтів було значно менше дітей, — каже 42-річний Ігор Зінчук, ортопед-травматолог із Києва.

Зазвичай остеохондроз — не вроджена, а набута недуга. Починається навіть у 3-річному віці, якщо дитина малорухлива і сидить у викривленій позі. Тоді м'язові навантаження мінімальні, у хребті відбуваються дегенеративно-дистрофічні зміни. Зменшується кількість рідини в дисках, які виконують роль амортизуючої прокладки для хребців. При сильних фізичних навантаженнях диск може зміститися.

У 80% школярів викривлена постава. Однією із причин Ігор Зінчук називає заміну шкільних парт на столи.

— Радянські стандарти гігієни вимагали, щоб дитина сиділа за партою з похилим верхом і підніжкою. Теперішні столи не підібрані під ріст учня. Це й деформує хребет. Правильна постава — це пряме положення голови, симетричні плечі та лопатки, однакові руки за довжиною, а також ноги.

Визначити порушення можуть батьки. Для цього потрібно роздягнути дитину до пояса, попросити її розслабитися, руки необхідно опустити вздовж тіла, а п'яти поставити разом. Нахил одного з плечей, їх нерівність є ознакою сколіозу.

— Не привчайте дітей спати на м'якому. Такий матрац викривляє хребет, робить диски легко зрушуваними. Робіть із дитиною ранкову зарядку, нагинаючись у різні боки, потягуючись. За комп'ютером чи телевізором дозволяйте сидіти не довше 15 хвилин.

Через хвороби хребта німіють руки, паморочиться в голові, болить шия. Діти стають неуважними, швидко втомлюються. Із часом звужується грудна клітка, погіршується робота органів дихання. Хворому доводиться носити лікувальний корсет.

Зазвичай зі скаргами на біль у спині до лікарів звертаються, коли недуга вже хронічна. Тоді лікування малоефективне. Запущений остеохондроз може призвести до інвалідності.

Зараз ви читаєте новину «Дітям можна сидіти не довше 15 хвилин». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути