— Три роки тому батюшка приїхав освячувати хату й подарував нам вулик, — згадує 45-річний Олександр Овчарук із села Селище на Вінниччині. — Тоді був дуже слабий, сильно схуд, мав гастрит і виразку желудка. Батюшка не впізнав, як побачив. Колись добре дружили, разом хату строїли. Вирішив зробити мені подарунок. Наказав щодня натще з'їдати столову ложку меду й запивати холодною водою. Саме на крапельницях удома лежав. Порадився з лікарем, той знизав плечима. Сказав, як не пектиме, можу спробувати.
За тиждень Олександрові полегшало. Всю родину тепер лікує медом.
— Маю в записнику понад 30 рецептів з меду та бджолиних продуктів. Знаю всі побічні ефекти. Мед підвищує кислотність. Людям з пониженою можна їсти до сніданку, з підвищеною — після, — пояснює. — За три роки майже все перепробував на жінці Вірі. Її почало боліти серце, часто задихалася. Теж посадив на мед. З дому зник цукор, всі чаї п'ємо з медом. Онука пішла до дитсадка, стала кашляти й сопляти. Відколи даємо по чайній ложечці зранку і ввечері, менше хворіє.
При виразках шлунку, розладах радить їсти акацієвий мед. Для дихальних шляхів — липовий, для серця і від тиску — свіжий гречаний. Найменш корисний соняшниковий. Найкращий — лісовий зі збірних трав. Зміцнює серце. Його дають дітям.
Радить щоранку з'їдати по столовій ложці пилку. Це дає добову норму мікроелементів. Торік вилікував опік прополісом.
— Каструлю з кип'ятком вивернув на ногу. Обпікся від коліна до ступні, — говорить. — Лікарі сказали, що буде гоїтися півроку і залишаться шрами. Зажило за місяць, бо зробив мазь. Сто грамів подрібненого прополісу залив півлітрою спирту. Тиждень треба настоювати у темному місці, поки розчиниться. Не міг так довго чекати, тому ставив на кілька годин на теплу батарею. Спиртовий розчин змішав із кілограмом несолоного гусячого жиру. Миску поставив на пічку, щоб випарувався спирт. Гріти на газу не можна, бо коли вище за 40 градусів, прополіс втрачає цілющі властивості. Можна поставити у ледь теплу духовку.
Цією маззю Олександр Овчарук місяць мастив обпечену ногу. Каже, лікарі здивувалися від результату. Шрами були вдвічі менші, ніж очікували.
— Медом можна підняти імунітет, якщо їсти регулярно, — пояснює одеський апітерапевт (лікує медом. — "ГПУ") Юрій Солоденко. — Діє як гомеопатичний препарат. У малих дозах повільно і постійно насичує організм мікроелементами. Містить вітамін С, вітаміни групи В, магній і кальцій. Вони зміцнюють кістки, судини, очищують кров. Я лікував людей, що мають алергію на мед. Призначали його в малих дозах, і вона минула. Склад меду дуже подібний до складу крові, й легко засвоюється.
— Медом можна вилікувати будь-які кишкові хвороби. Якщо вживати за півгодини до їжі і запивати теплою водою, це знижує кислотність, — пояснює столичний апітерапевт Олексій Пащенко. — Щоб підвищити її, беруть ложку меду після їжі та запивають холодною водою. Гастрит і виразка виникають якраз від підвищеної кислотності. Хто має виразку шлунка, треба їсти акацієвий. Кожен сам для себе вираховує кількість. Орієнтовно це грам на кілограм ваги. Але в день, коли їсте мед, не можна цукру і цукерок. Лікування виразки триває три тижні. Потім роблять тиждень перерви та продовжують. Соняшниковий мед — добрий жовчогінний засіб.
Коментарі