Кожна третя жінка виходить заміж без любові. До такого висновку дійшла відомий соціолог Дженіфер Гаувейн, яка опитала одну тисячу розлучених жінок з усього світу. Триста з них зізналися, що виходячи заміж, були впевнені, що розлучаться. Вони створювали сім'ю не з тим чоловіком, про якого мріяли, а з тим, який просто був.
Основною причиною, через яку жінки все ж йшли до шлюбу – їхній вік. Більшості з них на момент одруження було за 35. Жінки кажуть, найважче було усвідомлювати, що твої подруги вже давно мають сім'ю і по двоє-троє дітей, а ти - ні.
Друга причина: жінки сподівалися, що зможуть звикнути до нелюба. Третя - пропозицію руки й серця розцінювали, як останній шанс в житті мати сім'ю.
Психолог з Києва Мар'яна Панчишин називає ці причини "стереотипами, на які важко не зважати".
"Треба бути дуже сильною людиною, щоб жити у суспільстві і бути від нього незалежним, - каже психолог. - На жаль, більшість жінок піддаються загальним тенденціям. В Україні проблема вчасно вийти заміж ще гостріше стоїть, ніж за кордоном. Наші жінки більше мріють про сім'ю, аніж про кар'єру. Але до кінця цього не розуміють. І виходить замкнуте коло – вони хочуть встигнути чогось досягнути, як це роблять іноземки. Але й сім'ю хочуть мати.
Спершу піддаються новим віянням і роблять кар'єру. Коли ж спрацьовує ментальність і природнє бажання народити, мати чоловіка – жінці минає за 30. І тут виникає головна проблема. Для європейок чи американок, такий вік - це ще не показник. А наші жінки самі себе починають відносити до старих дів", - каже соціолог.
Панчишин радить все робити вчасно. Не віддаватися з головою ані роботі, ані родині.
"Головне правило – шукати гармонію в усьому", - підкреслює вона.
Коментарі
1