Багато жінок стверджують, що зрада - це нав'язливі думки про іншу людину.
Чоловіки, що це фізичний контакт, каже практикуючий психолог Михайло Лабковський виданню "Новое время".
Для когось зрада — це закоханість в іншу людину, а для іншого — це секс. Проте для абсолютної більшості зрада — це про обмануту довіру. Сенс зради та її найстрашніша складова — у тому, що вас нібито обдурили. Близька людина щось зробила у вас за спиною, брехала, якось так проживала своє життя, у якому для вас не було місця. Саме це, як правило, і лякає в зрадах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Старші пари поділились секретом гармонійних стосунків
Є 3 варіанти дій, якщо кохана людина зрадила: розлучення, пробачення і відтермінування рішення. ⠀
У першому випадку кожен вирішує сам, розлучатися чи залишитися разом. Проте одного краще не робити: не треба мучитися, мучити партнера й чекати, що "саме розсмокчеться". Якщо вас зрадили, і тепер влаштовуєте допити, страждаєте, перетворюєте своє життя та життя партнера на пекло — краще розлучитися.
Щодо пробачення, то найскладніше почуття, яке залишається після того, як усе пробачено і ви "типу помирилися" — це фрустрація. "А якими тепер будуть наші відносини?", "А якщо він чи вона знову зустрічатиметься з коханкою чи коханцем?", "А чи любить він чи вона мене, як раніше?". Ви повинні домовитися з собою, що ви зробите у випадку, якщо ця зрада — не остання. Тобто, якщо ви все-таки вирішили пробачити партнерові й дати йому чи їй другий шанс, домовтеся з собою, як саме ви вчините, якщо відбудеться друга зрада. ⠀
Варто бути чесними. І з собою, і з партнером. Тут немає "правильного" і "неправильного" рішення. Одні люди вважають, що зрада — це не так неважливо, самі зраджують і не особливо з цього приводу переживають. Інші впевнені, що це жах і кінець довіри. ⠀Якщо ви не зможете пробачити зраду — не пробачайте. Не треба "зберігати стосунки" заради подальшого життя, мов на пороховій бочці. Якщо ви терпимі до зради або до тієї форми зради, яка трапилася у вашій парі, — це теж рішення. Отже, нічого страшного не сталося, ви готові жити далі. Спирайтеся на себе, а не на правила суспільства. Будьте чесні з собою.
Тепер люди у стосунках намагаються бути справжніми партнерами, тому відмовляються від думки, що хтось щось зобов'язаний робити для іншого. Якщо обранець не влаштовує в будь-якому сенсі цього слова, переступати через себе і працювати над стосунками самостійно непотрібно. Немає сенсу стукати в "замкнені двері". Сучасне суспільство думає про те, як зробити життя простішим і щасливішим, а не ускладнювати його ще більше.
Коментарі