Солодка ваніль.Подружжя впевнені в тому, що спільне життя має приносити тільки позитивні емоції. Девіз таких пар — "Мені добре з тобою", "Я тебе люблю і не можу без тебе жити", " Ти — моє сонце". Але при цьому сонечко має і шкарпетки прати, і борщі варити. А зайчику потрібно забезпечувати сім'ю і балувати жінку. При перших же сімейні труднощі бажання романтиків бути разом вичерпується. А шлюб, як відомо, це не завжди тільки задоволення. І коли постає питання: "чи Добре тобі зі мною як раніше?" романтики найчастіше відповідають "ні", і … розходяться. Руйнується їхній союз. На жаль, спільне життя не може складатися тільки з цукерково-букетного періоду, пише owoman.com.ua.
Війна. Все життя — боротьба і конкуренція — кредо таких шлюбів. Кожен день — це бій. Подружжя постійно борються за владу, з'ясовують, хто в домі господар. Вони не гребують ніякими засобами для досягнення своїх підступних цілей. Звичайно, ні про яке взаєморозуміння між партнерами в такій ситуації не може бути й мови. У підсумку виходить нещасна сім'я, розлючені і жорстокі чоловік та дружина, і зацьковані діти. Адже рости в бойових умовах дуже нелегко.
Партнерство. Сьогодні серед молоді саме цей тип взаємин у шлюбі стає найпопулярнішим. При ньому чоловік і дружина добровільно ділять обов'язки, всю побутову роботу та інші неприємності спільного життя. Вони ділять і відповідальність за прийняття рішень. Недолік цього шлюбу в тому, що дуже рідко зустрічається повноцінне партнерство. В більшості випадків все ж спостерігається певний перекіс. То дружина займає провідне становище в сім'ї, то чоловік. Так виходить, що не буває реального партнерства, як не буває казок наяву.
Нахлібництво. Один партнер сидить на шиї в іншого. Наприклад, дружина тягне чоловіка-ледаря чи алкоголіка. Його не кидає, але мучиться від таких стосунків. Або формально головою є чоловік, але ніякої відповідальності за сім'ю він не несе. Він навіть не бере участі в прийнятті важливих рішень, просто існує поряд і працює.
Акула і риба-прилипала. Дружина або чоловік поступово бере на себе роль владного лідера, а другому з подружжя залишається тільки підлаштовуватися. Так і виходить, що хтось стає грізною акулою, якій не можна перечити, а хтось вертлявою і хитрою рибою-прилипалою.
Незалежність. Обоє із подружжя бояться втратити свою свободу і, перебуваючи в законних стосунках, залишаються один одному чужими. Фактично — це просто проживання на одній території. З часом почуття згасають, і подружжю доводиться або розлучатися, або жити, як сусідам.
Казкові стосунки трапляються в гармонійних шлюбах. Коли чоловік і дружина добровільно погоджуються з обраної роллю, намагаються жити один з одним і один для одного. У таких стосунках часто доводиться переборювати себе для блага всієї родини. Але результат вартий того. Підсумок — хороші стосунки і любов у шлюбі.
Багато хто, щоб уникнути ризиків розлучення, наважується на нестандартні види шлюбів.
Пробний шлюб — це цивільний шлюб з чітко окресленими межами, після закінчення яких, наприклад, Саша і Маша, вирішують, чи будуть вони жити разом, чи ні.
До чоловіка в гості. Територіальний шлюб або гостьовий. Подружжя розписане, але живе у різних будинках. Не обов'язково з фінансових причин. Можливо, вони просто боятися ділити свою житлоплощу або хочуть відчувати себе вільними. При цьому, якщо в такому шлюбі народжується дитина, то залишається жити з матір'ю, а тато приходить до них у гості.
Новий вид — віртуальний шлюб. Люди можуть жити на різних куточках планети і вважати себе сім'єю. Спільне життя у них проходить в інтернеті, в соціальних мережах та інших комунікаторах. Спеціальні сайти навіть можуть видати свідоцтво про укладення шлюбу. Правда, ніякої юридичної сили вони не мають.
Читайте також: Чоловіча логіка: як зрозуміти коханого
Коментарі