Ексклюзиви

Червонолистий фундук не боїться холоду

— Фундук із червоними листками мені більше подобається, ніж звичайний. Має соковитіші горіхи, — розповідає Ігор Корнійчук, 35 років, із міста Кілія Ізмаїльського району Одеської області.

Вирощує сорти Сирена і Варшавський червонолистий. Вони не бояться холоду. Саджанець добре приживеться в промоченій землі. Обирає сонячне місце. Яма має бути вдвічі більша за корінь. Туди всипає пів від­ра перегною, змішаного із 200 г суперфосфату. Додає землі та ставить саджанець. Перший урожай горіх дає на п'ятий рік. Плоди середньої величини з тонкою шкаралупою, трохи сплющені. Дозрівають у першій половині вересня.

— Кілька років розвивається корінь і саджанець майже не росте. А після повного вкорінення пнеться вгору. За рік витягується до 2 метрів. Тому потім укорочую пагони. Для кращого запилення біля куща са­джу ліщину.

Дорослий горіх весною обрізає, залишаючи до 10 пагонів. Інакше він загуститься й погано освітлюватиметься сонцем. Родитимуть тільки зовнішні гілки, а плоди стануть менші. Також напровесні можна розмножити кущ. Слід пригнути в рівчаки відводки й присипати землею. На початку літа кожна брунька дасть пагін.

Зараз ви читаєте новину «Червонолистий фундук не боїться холоду». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути