![Щоб змусити наркомана лікуватись, його виганяють з дому](https://static.gazeta.ua/img/cache/preview/490/490564_w_300.jpg?v=0)
Не варто розказувати наркоману, що наркотик - це погано, вважає директор центру реабілітації наркозалежних при організації "Батьки проти наркотиків" Володимир Гевліч, 34 роки.
"За рік вживання 99% розуміють, що це погано. Казати, зрозумій, що це погано, не можна. На кожен мамин чи інших родичів аргумент наркозалежний шукає контраргумент й так утверджується у тому, що правильно робить, що вживає наркотики й нічого страшного в цьому немає".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Святошинські робінгуди" виявили у Києві аптеки, які продають наркотики
Володимир колишній наркозалежний. Вилікувався в Польщі за програмою "Монар", яка передбачає вироблення психологічного спротиву до наркотиків. Створив аналогічні центри у Варшаві й Вроцлаві. Отримав освіту педагога-психолога. 10 років тому повернувся в Україну й відкрив такий же центр неподалік Києва. Наркозалежних лікує 14 років.
"Лікування в багатьох центрах не дає результату, бо більшість із них шарлатанські. Вони не виробляють у залежних психологічний спротив до наркотиків. Повертаються до дому й швидко знов колються. Треба справитись із залежністю, а не просидіти якісь час в лікарні".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Даішники зупинили водія київської маршрутки, який був під кайфом
Радить не говорити й вмовляти лікуватись, а діяти. Змушувати залежного до відповідальності.
"Розмови мають бути короткі й ясні. Якщо ти вибрав вживання, то обирай його в повному об'ємі - заробляй на це гроші. Й не тільки на наркотики, а й на життя, винаймай квартиру. Сам розбирайся з міліцією й боргами. Вживаєш - ідеш з дому, сам заробляєш. Погоджуєшся лікуватись - допомагаємо тобі подолати залежність".
Після такої тактики, залежні, відчувши, що їм нема місця навіть дома, погоджуються лікуватись, але батьки мають бути принципові. Після того, як вигнали, не шукати, не вмовляти прийти додому хоча б поїсти, переодягтись. Інакше залежний упевнюється у своєму вчинку, вживанні, залежності. Починає шантажувати батьків.
"Трощать дома меблі, вдають із себе дурнів. Батьки дають гроші, щоб зупинити агресію дитини, не довести її до повного божевілля від ломки. Це маніпуляція для добування грошей".
Коментарі