неділя, 27 вересня 2015 17:55

Дитину не варто віддавати більше ніж на два гуртки

Дитину не варто віддавати більше ніж на два гуртки

Кияни віддають дітей на танці, у музичну та художню школи, на футбол, теніс і фехтування. У виборі часто керуються власними смаками, а не побажаннями дитини. Про це кореспонденту Gazeta.ua розповів тренер Євген Бортник, який 14 років викладає теніс для дітей в одному зі столичних спорткомплексів.

"Дітям треба давати право вибору, а не реалізовувати за допомогою них власні мрії, - говорить Євген. - 70 відсотків батьків віддають дітей на гуртки з надією, що це окупиться. Я бачив жінок, які перетворюють своїх дітей на моделей у 5 років і тішаться, коли ті заробляють 200-300 гривень за фотосесію. У мене третину учнів, які подавали надії у тенісі, батьки переводили на футбол, бо вважають, що там більше шансів заробляти гроші вже з 16 років".

Більше двох гуртків обирати не радить.

"Після великої кількості гуртків дитина почуватиметься втомленою, почне засинати на уроках, - каже Євген. - В ідеалі обрати один гурток і відвідувати його 2-3 рази в тиждень. Обережно вибирайте контору, в якій займатиметься ваша дитина. Зараз розвелося багато фірм, які беруть на роботу людей з вулиці. Висока плата за гурток – ще не гарантія якості".

Киянин Роман Горбань водив сина на футбол.

"Ми з трьох років віддали Вадима на футбол, - каже Роман. – До шести років займався з задоволенням. Хотіли у вісім років віддати його в школу "Динамо". А він пішов в перший клас і записався на теніс. Футболом цікавитися перестав. На теніс бігає чотири рази в тиждень. Його тренер нас заспокоює. Каже: хороші тенісисти заробляють неменше за футболістів. За тренування платимо 800 гривень в тиждень. Ми дали йому право вибирати, чим займатися. Аби не сидів за планшетом, як половина його однокласників".

Зараз ви читаєте новину «Дитину не варто віддавати більше ніж на два гуртки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути