Кияни віддають дітей на танці, у музичну та художню школи, на футбол, теніс і фехтування. У виборі часто керуються власними смаками, а не побажаннями дитини. Про це кореспонденту Gazeta.ua розповів тренер Євген Бортник, який 14 років викладає теніс для дітей в одному зі столичних спорткомплексів.
"Дітям треба давати право вибору, а не реалізовувати за допомогою них власні мрії, - говорить Євген. - 70 відсотків батьків віддають дітей на гуртки з надією, що це окупиться. Я бачив жінок, які перетворюють своїх дітей на моделей у 5 років і тішаться, коли ті заробляють 200-300 гривень за фотосесію. У мене третину учнів, які подавали надії у тенісі, батьки переводили на футбол, бо вважають, що там більше шансів заробляти гроші вже з 16 років".
Більше двох гуртків обирати не радить.
"Після великої кількості гуртків дитина почуватиметься втомленою, почне засинати на уроках, - каже Євген. - В ідеалі обрати один гурток і відвідувати його 2-3 рази в тиждень. Обережно вибирайте контору, в якій займатиметься ваша дитина. Зараз розвелося багато фірм, які беруть на роботу людей з вулиці. Висока плата за гурток – ще не гарантія якості".
Киянин Роман Горбань водив сина на футбол.
"Ми з трьох років віддали Вадима на футбол, - каже Роман. – До шести років займався з задоволенням. Хотіли у вісім років віддати його в школу "Динамо". А він пішов в перший клас і записався на теніс. Футболом цікавитися перестав. На теніс бігає чотири рази в тиждень. Його тренер нас заспокоює. Каже: хороші тенісисти заробляють неменше за футболістів. За тренування платимо 800 гривень в тиждень. Ми дали йому право вибирати, чим займатися. Аби не сидів за планшетом, як половина його однокласників".
Коментарі