четвер, 10 серпня 2017 07:08

Марш Мендельсона пролунав у космосі: український космонавт одружився з коханою
3

Російський космонавт українського походження 55-річний Юрій Маленченко побрався з американкою російського походження 41-річною Катериною Дмитрієвою. Це відбулося на орбіті 10 серпня 2003 року, що було вперше в історії космонавтики.

Юрій спілкувався зі своєю дружиною завдяки засобам космічного зв'язку.
Фото: allrus.me
Юрій спілкувався зі своєю дружиною завдяки засобам космічного зв'язку.
Юрій спілкувався зі своєю дружиною завдяки засобам космічного зв'язку.

Юрій спілкувався зі своєю дружиною завдяки засобам космічного зв'язку. Наречена була в сукні, яку зшили в найпрестижнішому салоні Х'юстона. Краватки-"метелики" для нареченого і свідка доставили вантажним кораблем "Прогрес" разом із обручкою. Обручки в пари були однакові. На них розкидані на золоті коштовні камені зображають всі планети Сонячної системи, а також сонце і саму МКС. Наречений і наречена самі вдягли собі обручки, дивлячись одне на одного через монітори. Свідком з боку нареченого став Едвард Лу, який виконав марш Мендельсона на синтезаторі. У центрі управління польотами в Х'юстоні уповноважений Маленченком американський адвокат підписав замість нього документи про укладення шлюбу.

Батьки Маленченка мали змогу чути церемонію по телефону. У них був прямий зв'язок з Г'юстоном. Вони хотіли, щоб їхній син справив справжнє українське весілля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пара зробила своїх собак "свідками" на весіллі

Батьки під час церемонії найбільше хвилювалися. Іван Маленченко, батько Юрія, бачив наречену сина, коли їздив до Москви на операцію. Тоді чоловік і дізнався про намір сина побратися, але не думав, що це відбудеться так швидко, тим паче в космосі.

Брат космонавта поставився до цією ситуації з гумором: "Та нічого. Тепер космонавтів багато, а будуть знати двох найбільше - Юрія Гагаріна, який перший полетів, і Юрія Маленченка, який перший одружився в космосі".

Це було друге весілля космонавта. З першою дружиною розлучився. Із Катериною Юрій познайомився в місті Г'юстон штату Техас, де проходив тренування. Жінка емігрувала в США з СРСР разом із батьками, коли їй було 4 роки. Вона молодша за свого чоловіка майже на 15 років. Мати нареченої працює в NASA фахівцем із орбітальних програм, батько викладач університету.

Маленченко зробив пропозицію нареченій за чотири місяці до польоту, який призначили на квітень 2003 року. Пара вирішила відсвяткувати весілля в серпні, коли наречений повернеться на Землю. Однак на борту Міжнародної космічної станції, Юрій Маленченко і Едвард Лу отримали повідомлення з Центру управління польотами, що вони перебуватимуть у космосі до 28 жовтня 2003 року. Тоді Маленченко вирішив не чекати повернення, щоб одружитися. Про що повідомив ЦУПі Росії й США.

У штаті Техас дозволено реєструвати шлюб у разі відсутності нареченого з поважної причини. Керівництво NASA погодилося навіть на те, щоб провести церемонію в своєму ЦУПі.

У Росії схвально не відреагували. Командувач ВПС Росії Володимир Михайлов зазначив, що російський офіцер, який доступ до державних секретів, мав отримати дозвіл на одруження з громадянкою іншої держави. Михайлов додав: "Ми не забороняємо йому це робити, але він має поводитися як космонавт, а не як кінозірка".

Після повернення Юрія додому молодята поїхали до Австралії на медовий місяць.

Зараз ви читаєте новину «Марш Мендельсона пролунав у космосі: український космонавт одружився з коханою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути