28 лютого в канадському Ванкувері закінчилися зимові Олімпійські ігри. 47 українських спортсменів не здобули жодної нагороди. Подібне трапилося вісім років тому - на Іграх-2002. Найреальніші шанси на медаль ми мали в біатлоні. Сподівалися також на фристайл, лижний і санний спорт. "Країна" розбирає виступ провідних українських олімпійців.
Біатлон
Валентина Семеренко
24-річна сумчанка мала шанси на медалі чи не в кожній із проведених гонок. Підвела стрільба на останніх вогневих рубежах. Тренери переконані: це сталося через нестійку психіку біатлоністки. Найкраще впоратися з нервами Валентині вдалося під час індивідуальної гонки. Але останній постріл спортсменка таки змазала. Це вилилося в додаткову хвилину штрафу. Якби не вона, Валентина потрапила б до трійки призерів.
Віта Семеренко
Сестра-близнючка Валентини Семеренко. Через застуду під час підготовчого періоду була гірше підготовлена фізично. Це знизило її бігові показники. В естафеті використала два додаткові патрони, що остаточно викинуло Віту з числа претендентів на бронзу.
Оксана Хвостенко
32-річна чернігівка виступила у свою силу. Безпомилково стріляла, але Оксані забракло швидкості. У спринті була 11-ю, в індивідуальній гонці - восьмою. Прекрасно проявила себе в естафеті - вивела команду з восьмої на четверту позицію.
Олена Підгрушна
На 23-річну тернополянку покладалися надії в естафеті. Завдяки влучній стрільбі Підгрушна була однією з найкращих у нашій збірній. 18-та з промахом у спринті, 21-ша з двома промахами в переслідуванні у мас-старті. Якщо Олена поліпшить швидкість, може претендувати на медаль у Сочі-2014.
Так погано, як у Ванкувері, Дериземля не стріляв уже кілька років. Сам Андрій пояснює це психологічним станом
Андрій Дериземля
32-річний чернігівець показав найкращий результат серед українських олімпійців - п'яте місце у спринті. Але так погано, як у Ванкувері, не стріляв уже декілька років. Сам Андрій пояснює це психологічним станом.
Сергій Седнєв
26-річний дебютант Олімпіади впевнено закрив перших 30 мішеней у спринті й переслідуванні. Посів 22-ге й 10-те місця відповідно та мав гарні шанси поборотися за медаль у індивідуальній гонці. Але три промахи на другому вогневому рубежі відкинули Сергія на 68 місце.
Лижний спорт
Валентина Шевченко
34-річна броварчанка сподівалася на лижний марафон завдовжки в 30 км. Гонки на 10 км і дуатлон, у яких посідала дев'яте й 14-те місця, розцінювала як тренувальні перед основною дисципліною. Але марафону Шевченко не завершила, зійшовши на 22-му км дистанції. Далася взнаки застуда. Її Валентина підхопила у Ванкувері й відновитися не змогла.
Санний спорт
Наталя Якушенко
37-річна саночниця посіла 11-те місце. Шансів поборотися за медаль не мала. Причини дві: набагато краща, ніж на торішньому чемпіонаті світу, де Якушенко взяла бронзу, готовність основних суперниць і погана технічна база. Сани - такий вид спорту, де пристрій для їзди треба постійно вдосконалювати. А наш багаторічний лідер тривалий час виступає на тих самих санях.
Фристайл
Станіслав Кравчук
31-річний мукачевець не пробився навіть до фіналу змагань фристайлістів-акробатів. У першій спробі здійснив гарний стрибок із трьома сальто і чотирма вінтами, але завалив приземлення. У другій обрав простіший варіант, але виконав його недосконало. Кравчук зізнався, що йому заважали давно травмовані меніски на обох ногах.
У Сочі надія на Діденко, Волкову та Попову
Через чотири роки, на Олімпіаді в Сочі, Україна може розраховувати на успішний виступ біатлоністок - сестер Семеренко й Підгрушної, а також на медалі від 23-річних фристайлісток-акробаток Надії Діденко з Івано-Франківська й Ольги Волкової з Миколаєва. У Ванкувері вони посіли відповідно 13-те й 14-те місця. Обидві виконували складні стрибки з двома сальто й трьома вінтами, але підвело приземлення.
Головне, чого бракує українкам, це стабільної змагальної практики на високому рівні.
У фігурному катанні можна сподіватися на 16-річну одиночницю Наталю Попову. Вона перемогла на дебютному для себе чемпіонаті України. На континентальній першості в Таллінні стала 18-ю. Попову тренують Галина Змієвська та Віктор Петренко. Останній каже, що завдання на найближчий час - вивчити каскад із двох потрійних стрибків.
У чоловічому одиночному катанні в Україні домінував Антон Ковалевський. Цього сезону підтягнувся 22-річний киянин Олексій Биченко. Вихованець Галини Кухар на чемпіонаті України стрибнув тулуп у чотири оберти, а на тренуваннях виконує четверний фліп. Удається йому й потрійний аксель, зокрема в каскаді. Биченко мав проблеми з доріжками й обертаннями. Але й у цьому компоненті він показав значний прогрес.
Коментарі