Віктор ЧУМАК, 50 років, директор Українського інституту публічної політики:
- Більшість протестів не мали яскравого політичного характеру, а пройшли під соціальними гаслами. Окрема категорія людей боролася за пільги, гарантовані їй законом.
Влада мала б організувати діалог, а замість цього вдавалася до репресивних дій. Вона не може донести свою позицію до людей. Усе роблять, ламаючи через коліно.
Протести народжуються, бо немає розумного співвідношення між діями влади стосовно громадян і щодо себе. Кажуть: ми знаходимось у жорстких фінансових та боргових умовах. Це правда. То починайте економити з влади.
Наступного року протестна активність зростатиме. Стимулюватиме її погіршення економічної ситуації.
Олександр ДАНИЛЮК, координатор всеукраїнських акцій протесту підприємців на Майдані та громадянського руху "Спільна справа":
- Після протестів 2011 року абсолютна більшість українців зрозуміли: обмежуючись галузевими гаслами і не вимагаючи зміни керівництва держави, змінити нічого не вдасться.
Показовою є висока активність прихильників та виборців президента Януковича, членів Партії регіонів. Серед пільговиків була значна частина "регіоналів" на місцях. Відеозвернення ліквідаторів, у якому вимагали відставки Януковича, зачитував член правлячої партії. У результаті цих людей публічно виганяли з неї - приміром, після захоплення харківського Пенсійного фонду.
Об'єднати Україну можуть два фактори - обвал гривні і сфальшовані вибори до Верховної Ради 2012 року. Все залежить від того, що відбудеться раніше.
Коментарі
2