вівторок, 05 листопада 2013 12:40

"Наші шанси проти Франції – відсотків 40"

Футбольна збірна України змагатиметься за вихід до фінальної частини Кубка світу-2014 з національною командою Франції. Перший стиковий поєдинок пройде в Києві 15 листопада, у п'ятницю. За чотири дні, 19 листопада, повторний матч зіграють у Парижі.

Шанси команд оцінює колишній форвард української збірної 42-річний Сергій Нагорняк


Жеребкування стикових матчів відбулося 21 жовтня. Якою була ваша перша реакція на нього? Що думаєте зараз?

– Засмутився, звичайно. Випав найсильніший суперник. Хіба що Португалія, яка втім не могла потрапити нам ніяк, має потужнішу команду, ніж французи. І тільки тому, що там є Кріштіану Роналду.

Але Франція має Франка Рібері – претендента на звання найкращого гравця року.

– Переконаний, що Рібері в опитуванні посяде принаймні друге місце. А шанси стати першим у нього навіть вищі, ніж у ­Мессі. Але Рібері – це насамперед швидкість. Кріштіану – гравець більш різносторонній. Хоча Франк нині – у прекрасній формі. ­Можливо, найкращій за кар'єру.

Але ж він – не диспетчер?

– Так. Головне – не дати Рібері розбігтися, змусити шукати м'яч в інших зонах, "зачинити" лівий фланг атаки Франції. Рібері доповнює Самір Насрі, у якого пас відточений. Достатньо згадати матч "Челсі" – "Манчестер Сіті", коли француз вивів на удар Серхіо Аґуеро.

Як у процентному співвідношенні ви оцінили б шанси України проти Франції?

– Зазвичай кажуть, що до першого удару по м'ячу – ­шанси 50 на 50. Але, зрозуміло, що Франція переважає нас.

20 проти 80?

– Ну що ви! Думаю, відсотків 40 – Україна має. Розраховую на те, що ми не поступимося у фізичній готовності. Друге: наші лідери – Коноплянка та Ярмоленко – перебувають у непоганій формі. Правий фланг захисту французів може "просісти" під тиском Коноплянки. У центрі захисту є Хачеріді, класний гравець. І коли кажуть, що француз Варан із мадридського "Реала" має чудовий потенціал, я погоджуюся. Але додаю: він багато пропустив через травму й посередньо зіграв проти "Барселони". А "Севілья" забила захисту "Реала" з Вараном три м'ячі.

У чому нам не перевершити суперника?

– У роботі з м'ячем. Французи навряд чи технічніші за наших. Коноплянка, Девич, Ярмоленко, Едмар, Ротань уміють і передачу віддати, і суперника обіграти. Але швидкість прийняття рішень, уміння зіграти в дотик – на користь Франції. І це зрозуміло: вони виступають у чемпіонатах значно вищого рівня, ніж вітчизняний.

Перший матч Україна проведе вдома. Це заведено вважати негативним моментом. Ви згодні?

– Це особливого значення не має. Головне у першому поєдинку – не пропустити.

У кваліфікаційній групі Кубка світу Україна грала проти Англії. Франція сильніша за британську команду?

– Кілька місяців тому відповів би ствердно. Але зараз сумніваюсь: Англія потужно провела фінішний відрізок, а Франція не змогла обіграти грузинів.

Чим це пояснити?

– Ще напередодні відбіркового циклу тренер французів Дідьє Дешам заявив: команді треба націлюватися на друге місце, бо обійти Іспанію нереально. Думаю, це було сказано, аби розкріпачити команду. Але спрацювало тільки частково. Франція зіграла внічию в Мадриді, і після того, як Іспанія не виграла вдома у Фінляндії, стала лідером групи. Але з цим тягарем не впоралася.

Кожного матчу за лондонський "Арсенал" забиває Олів'є Жиру. Чи важко буде йому протидіяти?

– У межах карного майданчика, як на мене, Жиру кращий за Каріма Бензема. І підігрує партнерам ліпше. Але Бензема може сильно пробити з-за меж карного.

Лівий захисник французів Патріс Евра сильніший за британця Ешлі Коула, який фактично не дав зіграти Ярмоленку в київському матчі проти Англії?

– Як на мене – слабший.

Франція має чимало класних центральних захисників – Сахо, Варан, Кошельни, Абідаль, Мексес, Рамі. Яка пара оптимальна?

– Три претенденти на два місця – Варан, Кошельни та Сахо.

 

Зараз ви читаєте новину «"Наші шанси проти Франції – відсотків 40"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути