вівторок, 02 грудня 2014 13:01

"Наші мали психологічні проблеми через поразку від словаків"
2

Анатолій ДЕМ’ЯНЕНКО, 55 років. Колишній головний тренер київського ”Динамо”, узбецького ”Насафу” та луцької ”Волині”. Найкращий футболіст Радянського Союзу 1985 року.
Український футболіст Артем Федецький (№17) проти білоруса Сергія Балановича. Наші перемогли – 2:0

Футбольна збірна України перемогла Білорусь 2:0 та Македонію 1:0 у кваліфікаційних матчах Євро-2016. Після трьох турів вітчизняні спортсмени йдуть третіми. Мають шість очок – як Іспанія, чинні чемпіони Європи. Лідирує Словаччина, що виграла всі три зустрічі – дев'ять очок.

Найкраще, що мали матчі проти Білорусі та Македонії – перемоги. Якість гри була сумнівною. Чому?

– Думаю, позначилася вереснева поразка у стартовому матчі проти словаків. Вона закріпачила нашу збірну. Помітно було за поєдинком у Борисові. Почали його як належить – із позиції сили, промацували слабкі місця суперника. Та не забили. Це стало тиснути. Настільки, що порушився баланс у грі, почали більше дозволяти білорусам. Згоден, що перший гол – наш щасливий випадок. Але не слід забувати: клас українців вищий. Коноплянка відіграв не найкращий матч. Проте йому вистачило раз подати м'яч, щоб господарі забили у свої ворота.

Зустріч із Македонією провели краще. Значно гостріше грали на флангах, футболісти ліпше взаємодіяли. Можливо, більшого чекали від Ротаня. Його відсутність була відчутною у стартовому матчі відбору. Руслан старався, але на весь поєдинок його не вистачало.

Україна не пропустила жодного гола в останніх двох матчах. Це означає, що захист діяв безпомилково?

– Ні. Це, швидше, стосується голкіпера П'ятова. До нього немає жодних претензій. Впевнено відіграв. Оборона теж намагалася мінімізувати гострі випади суперників. Проти білорусів це здебільшого вдалося, хоча й не повністю. А от із македонцями недопрацювали у другій половині першого тайму. Бракувало командної злагодженості. Випустили Яховича сам на сам із воротарем. Не тримали лінію. Нервовим був і кінець гри.

Добре, що намагалися відповідати контратаками.

Пояснити недоліки в обороні можна. Фоменко змушений був ставити Хачеріді, який не набрав оптимальної форми після травми. Зіграв самовіддано, але ритм матчів відчував не завжди.

Що дав збірній дебютант Сергій Сидорчук? Голи?

– І баланс – теж. Гравець універсальний, володіє непоганим пасом на коротку та середню відстані. Найкращу за обидва матчі комбінацію наші розіграли на початку другого тайму з македонцями, хвилині на 60-й (56-й. – "Країна"). Це коли Сидорчук скинув п'яткою на Федецького, той – Коноплянці. Євген бив головою в кут. Голкіпер не мав би шансів. Шкода, що не влучив.

Поява Зозулі на місці єдиного форварда виправдана?

– Нападаючий має забивати. Якщо не забив – своєї справи не зробив. Фоменко, думаю, був готовий до цього. Зозуля нині не в найкращій формі. Та набрати її може на полі й завдяки довірі тренера. Від Михайла Івановича отримує її, бо заслужив у минулому відбірковому циклі.

Наступний матч – виїзний проти Люксембургу. Три очки забезпечені?

– Ніхто не зрозуміє, якщо не переможемо. Але потрібен правильний підхід до гри – розслабтеся, якщо виграватимете 4:0, як іспанці. До матчу не повинно бути жодних шапкозакидацьких настроїв. Достатньо того, що Росія не змогла обіграти Молдову, а Іспанія поступилася словакам. Останні, до речі, розпочали турнір так, що розумієш – більше осічок нам не можна допускати. Навіть проти Іспанії потрібно намагатися брати очки.

Зараз ви читаєте новину «"Наші мали психологічні проблеми через поразку від словаків"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути