Неділя, 14 червня, 01:13
Біля Куяльницького лиману в Біляївському районі на Одещині поліцейські за сигналом мобільного телефона знаходять непритомною одеситку 32-річну Катерину КАТЮЩЕВУ. Везуть в обласну лікарню. Медики діагностують тепловий удар і переохолодження. Вдень на сонці була 40-градусна спека, увечері температура впала.
Катерина – майстер спорту з легкої атлетики – бігла майже 70-кілометровий марафон "Ультра-Трейл-Куяльник" навколо лиману. Зникла о 14:00, за 10 кілометрів від фінішу. Її шукали волонтери, організатори змагання, кінологи, поліція.
– Собаки не могли взяти слід, – каже речник Одеської облдержадміністрації 27-річний Денис Соколов. – Усі тривожились. Бо знаємо, що таке пекельна спека, всюдисуща сіль і глина. У таких забігах небезпека ховається й у схилах – там є колодязі по 5–6 метрів глибиною. Обвалюються легко. Катю помітили, коли вона почала тонути в болоті лиману.
Катерині Катющевій роблять кардіограму, вводять глюкозу. Близько 03:00 переводять у реанімацію. Її брат Віталій докуповує ліки. Колеги й друзі роз'їжджаються по домівках.
Увечері 14 червня Катерина помирає. У неї стався інсульт, за попередніми висновками.
У марафоні бігли понад сотню спортсменів. За участь у ньому платили по 799 гривень
А в цей час:
Киянка 31-річна Марина Денисенко збирає шматки торта з підлоги, кладе на тарілку. Змітає крихти і миє духовку.
– Це коханий зробив такий подарунок на п'ять років наших стосунків, – каже Марина. – Зранку збиралася в гості до матері, а він на вечір солодкий сюрприз пообіцяв. Думала, купить цукерок і шампанського. Та Андрій вичитав рецепт і став готувати торт. Коли поставив коржі пектися, пішов у кімнату пити пиво. Тісто згоріло. Та він усе одно змастив його кремом. Прийшла, а він шматок відрізав і задоволений сидить. Мовляв, куштуй. Я і вкусила – у роті гірко, наче вугілля солодке їси. Кажу: "Перший торт у житті в тебе явно не вдався". Він психонув. Схопив торт і запустив у стіну. А я тепер повинна прибирати. Не таке свято уявляла.
Вранці Андрій вибачається. Замовляє суші й шампанське.
– Хороший песик. Треба бути зовсім без серця, щоб його на вулицю викинути, – полтавка 59-річна Світлана Швидка гладить двомісячне цуценя. Поїть молоком.
Напередодні вранці підібрала тварину на узбіччі дороги.
– Із сім'єю сестри їхали машиною на річку. За містом побачили, як цуценя лежить посеред дороги. Спинилися, – каже Світлана Володимирівна. – Навколо ні душі. Зрозуміла, що вивезли й викинули. Спершу думали перенести під дерево й нагодувати. Але мале ув'язалося за мною, хвостом махало. Шкода стало. Вирішила забрати до себе. Назвала Барбосом. Зробила щеплення від інфекційних хвороб.
– У ветеринарній клініці сказали орієнтовний вік тварини. Ще й породистий – лайка. Лікарка говорить, що такі добре охороняють територію та піддаються дресируванню.
Аваков копає політичну могилу Зеленському
Правоохоронна реформа змінила не сутність системи, а назву і форму. Тому поліція вбиває дітей, ґвалтує жінок, але не може знайти переконливих доказів у справі Шеремета. Це репресивний орган радянського типу.
Належить викорінити традицію непідзвітності системи суспільству. Керівника поліції призначає уряд за поданням міністра МВС. Заступників керівника – міністр за поданням очільника Нацполіції. Міністр формує всю вертикаль. Один із рецептів – підпорядкувати хоча б патрульну поліцію місцевій владі. Міський голова зацікавлений, щоб система працювала на благо громади, бо йому треба переобиратися. Натомість чіткого зв'язку між діями поліції та виборами парламенту чи президента в нас немає.
Потрібні публічні процеси над поліцейськими. Десяток показових справ – і ситуація змінилася б.
Аваков – міністр внутрішніх справ уже в п'ятому уряді. Вірити, що він прагне і спроможний реформувати поліцію, – наче сподіватися, що авто без коліс поїде. Президент не розуміє, що Арсен Борисович копає йому політичну могилу. Володимир Зеленський отримав суперсильний мандат на повну зміну влади. Проте бажання мати своїх опричників перемогло прагнення модернізувати державу. Аваков мав би понести хоча б політичну відповідальність за резонансні злочини, які за перший рік каденції нового президента скоїли поліцейські. Він та нинішня влада ведуть Україну до катастрофи.
Геннадій ДРУЗЕНКО, правник
605 позик на понад 381 млн грн видали українським бізнесменам банки за програмою "Доступні кредити 5–7–9%", станом на 10 червня. 1792 звернення розглядають. 1509 заявок відхилили
129 районів з'являться в Україні, за реформою місцевого самоврядування. План поділу території затвердив Кабмін. Найбільше районів матиме Крим – 10. Найменше – Чернівецька та Херсонська області, по три. Зараз маємо 490 районів у 24 областях і на півострові
563 рисі живуть у країні, за даними громадської організації WWF–Україна. 435 особин – у Карпатах, 128 – на Поліссі
1037 кримінальних проваджень проти поліцейських відкрили за останні півтора року. Також за цей час 2724 правоохоронців притягнули до дисциплінарної відповідальності, 178 – звільнили, каже міністр внутрішніх справ Арсен Аваков
На зустрічі однокласників згадали, як обзивали у школі вчителя історії. Напились і серед ночі стали йому дзвонити. Він написав заяву в поліцію про погрози. Просили забрати, а він: "Давайте тисячу доларів компенсації".
Ярослав ГОЛУБКЕВИЧ
У березні купила путівку на море у червні. Через карантин усе накрилося. Туроператор обіцяв повернути половину вартості путівки. Потім сказали, що в них збитки і грошей не мають. Втратила 20 тисяч гривень.
Наталія ВОЛОШИН
Тітка позаторік посварилася з чоловіком і поїхала ночувати в село, в стару батьківську хату. Серед ночі вийшла в туалет. За хвилину – стеля дому завалилася. Була в аварійному стані. Свій порятунок тітка називає чудом.
Антоніна КОРНІЄНКО
"Залежність Росії від України залишається ключовою особливістю російської держави. Весь політичний порядок денний визначається українським питанням. По всіх телеканалах усі основні новини присвячені Україні і, підозрюю, про це ж говорять на мільйонах російських кухонь. Україна породила Росію і давно готова відпустити її у вільне плавання, тільки чи готова до цього Росія? Досить триматися за мамину спідницю", –
Валерій ПЕКАР, викладач Києво-Могилянської і Львівської бізнес-шкіл
"У нас великий відсоток людей живе в совку. є й ті, які його майже не бачили, але ментально – у ньому. Було б непогано реалізувати соціальний експеримент – зробити совкову резервацію і водити туди екскурсії з проживанням. А декого пхати примусово на місяць, рік. Таке м'яке покарання. Щоб прожив там, де не було туалетного паперу, нічого. Це вилікувало б", –
Лесь ПОДЕРВ'ЯНСЬКИЙ, письменник
В Україні вперше надрукують повне академічне видання творів письменниці Лесі Українки. Збірку готують у Східноєвропейському національному університеті. З'явиться на початку 2021 року.
Київ посів 106-те місце у списку 209 найдорожчих міст, за рейтингом міжнародної консалтингової фірми Mercer. Враховували курс валют, ціни на житло. Найдорожчий – китайський Гонконг, найдешевший – африканський Туніс.
Кінотеатри поновлять роботу з 2 липня. Мали право запуститися 10 червня, але зсунули терміни через брак нових фільмів, кажуть у парламентському Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Українка Влада Лоткіна створила у США безкоштовну онлайн-платформу ClassTag, де батьки американських школярів можуть зв'язуватися з їхніми вчителями. Сайт підтримує 60 мов. Ним користуються понад 2 млн людей.
Центр соціально-психологічної реабілітації для учасників війни на Донбасі та їхніх сімей створять у селі Кустин Бердичівського району на Житомирщині. Працюватиме на базі санаторію машинобудівного заводу "Прогрес". Прийматиме по 120 людей.
Троюрідний брат дев'ять років живе у США. На днях подзвонив по Skype, каже: "З'їжджатиму з Клівленда в інше місто, бо посварився з темношкірим сусідом, який припаркував машину на мій газон. Боюся, що звинуватить у расизмі"
Олексій, 31 рік, Київ
Сусід поїхав до баби в село. Перетирав траву кролям на спеціальній машинці й поранив пальця. До лікаря поїхав наступного дня. Рана виявилася серйозною. Палець ампутували.
Ігор ВОЛЯНСЬКИЙ, 22 роки, Ужгород
Із малим сином живемо в багатоповерхівці. Увечері він любить побігати по квартирі. Недавно знайшла записку від сусіда. Просить заспокоїти дитину, бо викличе поліцію.
Юлія КОВАЛИШИН, 26 років, Львів
Донька із зятем купили житло і найняли знайому бригаду ремонтників. Ті зробили все за пів ціни. Та за три місяці в одній кімнаті обвалилася стеля, а в другій тріснула стіна. Переробляла інша бригада.
Галина, 50 років, Івано-Франківськ
Кум вирішив перевірити батут, який купив доньці. Встановив у дворі на дачі і став стрибати. За третім разом не втримав рівноваги і полетів лицем униз. Зламав пальця й подер об землю щоку.
Валентин, 37 років, Полтава
Коментарі