Американський космічний зонд Parker Solar Probe вперше пролетів через верхні шари атмосфери Сонця.
Автоматична станція пройшла через так звану корону зірки й узяла зразки її частинок і магнітних полів, повідомляє NASA.
"Нова віха знаменує собою один великий крок для космічного апарату Parker і гігантський стрибок у сонячній науці. Сонячний зонд NASA вже знаходиться у верхніх шарах атмосфери Сонця - його короні, де температура може досягати 500 000°С", - йдеться у повідомленні.
Дотик до матеріалу, з якого складається Сонце, допоможе вченим знайти важливу інформацію про найближчу зірку та її вплив на Сонячну систему.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Blue Origin втретє відправила туристів у космос
Зонд запустили у серпні 2018 року з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида. Наприкінці жовтня того ж року він побив рекорд наближення до Сонця, встановлений німецько-американським апаратом Helios 2.
На борту станції вартістю близько $1,5 млрд розмістили чотири комплекти наукових інструментів. Обладнання захищене оболонкою з вуглепластика товщиною 11,4 см, яка дозволяє витримати нагрів до 1 400°С.
Місія допоможе зробити фундаментальний внесок у розуміння причин "нагрівання сонячної корони" і виникнення сонячного вітру - потоку іонізованих частинок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нічна Європа з космосу: астронавт показав дивовижні фото
Китайський космічний зонд Chang'e-5 зробив унікальні фото Землі й Місяця з відстані 1,5 млн км. Наприкінці 2020 року його капсула успішно повернулася на Землю зі зразками місячного ґрунту. Але місія безпілотного китайського апарата в глибокому космосі все ще триває.
Коментарі