4 квітня 1785 року англійський винахідник Едмунд Картрайт отримує патент на механічний ткацький верстат із ножним приводом.
Перші проєкти автоматизованих ткацьких верстатів розробили 1678 року, однак розвитку вони не отримали. 1733 року англійський винахідник Джон Кей запатентував летючий човник, який полегшив процес прокладання утокової нитки. Проте операції з піднімання й опускання ремізок, прибивання утоку лядою і намотовування готової тканини на передній навій залишалися ручними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Створили перший замок-блискавку
1785 року Едмунд Картрайт запатентував верстат з водяним приводом. Перший варіант верстата мав вертикальне розташування основи. Недосконалість конструкції завадила практичній реалізації винаходу. Наступного року Картрайт запатентував вдосконалений верстат з горизонтальним розташуванням основи.
Ідеї Картрайта спочатку використали брати Ґрімшоу з Манчестера. 1790 року вони збудували ткацьку фабрику в Манчестері з використовуванням парової енергії, але її знищила пожежа.

Своєрідним підсумком 25-річного періоду нововпроваджень і вдосконалень став верстат Робертса. Його створили 1822 року і впровадили в широке використовування 1830 року.
Сукня розвинулася з давніх плащів і накидок як результат еволюції крою, удосконалення матеріалів і збільшення різноманітності одягу. До середини XV ст. жіноча сукня знайшла гранично високу лінію талії, гострокутний глибокий виріз, оброблений широким коміром, вузькі довгі рукави й асиметричну спідницю.
Коментарі