Сатурн обертається навколо своєї осі за 10 год. 33 хв. і 38 с.
Тривалість доби на планеті встановили астрофізики американського агентства NASA за допомогою даних космічного апарата Cassini, пише "Новое время".
Точну тривалість доби на Сатурні вчені не могли виміряти давно. Вимірювання різних науковців різнилися. Зокрема, дані були 10 год. 39 хв. 23 с. і 10 год. 45 хв. і 45 с.
Натомість апарат Cassini детально дослідив кільця планети. Потім один із авторів дослідження, аспірант факультету астрономії та астрофізики в Каліфорнійському університеті Крістофер Маньковіч використав дані для вивчення хвильових моделей у кільцях.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виглядає найбільш далека планета Сонячної системи
За допомогою комп'ютерного моделювання вчені зіставили внутрішні коливання з тривалістю світлового дня планети і зробили модель внутрішньої структури планети. Модель відповідала хвилям кілець. Завдяки цьому науковець відстежив рухи внутрішньої частини планети та її обертання.
Сатурн втрачає свої знамениті кільця з максимальною швидкістю, яку допускали вчені. Кільця притягуються до Сатурна під дією сили тяжіння, як дощ із крижаних часток. Цього вистачить, щоб кільця Сатурна зникли за 300 млн років.
Коментарі