Наш Всесвіт стає старим і більш спокійним.
Такий висновок зробили вчені за допомогою космічного телескопа Fermi, передає Naked Sciencе.
"Золотий вік Всесвіту припав на 3,7 мільярда років з часу народження. У цей час відбувалося активне зореутворення. Але через 10 мільярдів років швидкість появи нових зірок значно впала. Більш того, почало з'являтися все більше "мертвих" зірок, таких як коричневі або червоні карлики, а також збільшення кількості чорних дір, що вказує на її поступове вмирання, як було передбачено в гіпотезі про "теплової смерті Всесвіту", - кажуть вчені.
Оновлені дані про вік Всесвіту були отримані по позагалактичному фоновому випромінюванню - свого роду електромагнітного відлуння від перших зірок Всесвіту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали нове незвичайне фото Юпітера
За допомогою телескопа Fermi вчені провели спостереження за 740 джерелами гамма-випромінювання в космосі, і оцінили їх інтерференцію з фотонами фонового випромінювання. Таким чином вдалося оцінити інтенсивність світіння молодих зірок на різних етапах розвитку світу.
Вчені стверджують, що новий метод оцінки активного віку Всесвіту надійніше попереднього. Він не залежить від повноти спостереження за всіма джерелами випромінювання в тому чи іншому періоду розвитку Всесвіту.
Астрономи заявили, що відкрили перший екзомісяць за межами Сонячної системи. Він обертається навколо планети, що розташована на відстані 8 тис. світлових років від Землі. Екзомісяць набагато більший за будь-що у нашій у нашій Сонячній системі. Команда науковців ще потребує додаткових даних, щоб підтвердити, що це саме він.
Коментарі