середа, 26 січня 2022 22:55

Раптом війна: ТОП-5 месенджерів, що працюють без інтернету

Раптом війна: ТОП-5 месенджерів, що працюють без інтернету
Кілька мобільних додатків дозволяють спілкуватися без інтернету та стільникового зв'язку. Фото: pixabay.com

Імовірним військовим вторгненням російських військ в Україну протягом місяця завповнений інформаційний простір.

Захід висловлює нам підтримку — як словом, так і зброєю. Психологи радять, як не піддаватися паніці.

Але озброєний той, хто підготовлений. Онлайн медіа про технології SPEKA зібрало 5 месенджерів, що дозволять бути на зв'язку за повної відсутності інтернету і навіть мобільного зв'язку. Більшість із них працюють через Bluetooth і мають обмежений радіус сигналу. Переказуємо переваги цих застосунків.

1. Bridgefy

Операційна система: Android, iOS

Bridgefy використовує Bluetooth-радіо вашого смартфону для зв'язку з іншими пристроями, де встановлений застосунок. Саме цією програмою активно користувалися білоруси, коли влада на три дні залишила країну без інтернету під час протестів у 2020 році.

Стандартна дальність передання даних Bridgefy — до 100 м при спілкуванні один на один. У режимі мережі цю відстань можна збільшити. Наприклад, вам потрібно зв'язатися з другом, який перебуває далі ніж за 100 м від вас. Якщо у межах цих 100 м є ще один користувач Bridgefy, ви можете це зробити: телефон "посередника" стане підсилювачем сигналу. Проміжні ланки не мають доступу до самих повідомлень.

Bridgefy також має режим радіопередавача, у якому можна надсилати масові повідомлення всім користувачам застосунку у радіусі сигналу, навіть якщо не маєте їхніх контактів. Ця функція може стати у нагоді, якщо ви потребуєте допомоги або повідомляєте про небезпеку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Telegram можуть заблокувати через порушення закону

2. Briar

Операційна система: Android

Застосунок Briar також має опцію спілкування через Bluetooth без інтернету та навіть мобільного зв'язку. Щоб почати користуватися Briar, вам треба лише вказати ім'я та встановити пароль, "світити" мобільний номер не потрібно.

Щоб додати новий контакт, вам зі співрозмовником треба відсканувати QR-коди на пристроях одне одного. Також можна згенерувати посилання, за яким у контакти можна додати людину, яка перебуває на відстані від вас.

Застосунок дозволяє не лише спілкуватися у месенджері, але й створювати пости чи ставити питання на форумі.

3. Rumble

Операційна система: Android

Застосунок Rumble — ще одна опція для спілкування та блогінгу через Bluetooth. Користувачі можуть спілкуватися у ньому та обмінюватися файлами.

Цей застосунок не оновлювався тривалий час, але досі працює.

4. Serval Mesh

Операційна система: Android

Serval Mesh використовує модулі Bluetooth та Wi-Fi вашого смартфону для зв'язку з іншими пристроями, на які завантажений застосунок. Serval Mesh дозволяє вам спілкуватися через ваш номер телефону (більшість інших застосунків у підбірці до номера не прив'язані). Це особливо корисно у надзвичайній ситуації, якщо треба знайти рідних і близьких.

У застосунку можна безкоштовно телефонувати, надсилати повідомлення та обмінюватися файлами. Головний мінус програми — він не оновлювався декілька років. Але досі функціонує.

5. Vojer

Операційна система: iOS

Vojer дозволяє спілкуватися без мобільного інтернету та Wi-Fi. Застосунок не вимагає доступу до ваших контактів або додаткових дозволів, крім Wi-Fi, Bluetooth, мікрофона та фото. Усі повідомлення у застосунку шифруються.

Команда Держспецзв'язку тестує власний месенджер для військових – "Розмова". Про це розповів голова Держспецзв'язку Юрій Щиголь.

Українським військовим не рекомендують використовувати соціальні мережі накшталт WhatsApp чи Telegram. Як аналог військовим пропонують швейцарський додаток Threema.

Зараз ви читаєте новину «Раптом війна: ТОП-5 месенджерів, що працюють без інтернету». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4069
Голосування Чи варто із дітьми вчити уроки?
  • У жодному разі не треба
  • Завжди потрібно
  • Треба до 5 класу
  • Потрібно, якщо дитина заробила погану оцінку
  • Слід тільки перевіряти виконане завдання
  • Треба, якщо про це благатиме дитина
Переглянути