Вчені США виявили "законсервований" кипарисовий ліс на дні річки.
Близько 60 тисяч років тому під воду пішов кипарисовий ліс, який ріс на березі стародавньої річки десь в глибинах американського континенту. Останки лісу перебували на глибині 18 метрів і добре збереглися завдяки тому, що він був під шаром покриття з торфу та інших осадів.
Особливу увагу вчених привернули "корабельні хробаки", або, більш офіційно - "тередові", або "молюски-деревоточці", всередині яких виявили різні види невідомих бактерій. В епоху дерев'яних кораблів ці молюски були серйозною проблемою для команди будь-якого корабля, повідомила прес-служба Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 3 дні в небі над Землею висітиме рожевий "супермісяць": перші фото
Їх почали аналізувати з метою використання у фармакології. Раніше вченим вже вдалося створити як мінімум один ефективний антибіотик з подібних "корабельних хробаків".
Також вчені спробують знайти застосування новим бактеріям у виробництві паперу, їжі, тканин, кормів для тварин і поновлюваних видів палива.
До Сонця наближається "отруйна комета", яку наприкінці травня буде видно із Землі.
Довгоперіодичну комету C/2019 Y4 (ATLAS) уперше зафіксували 8 грудня 2019 року. Раніше її не помічали, хоча "довгоперіодична" означає, що спостерігали і раніше. Земляни вже могли її бачити IV тис. до н. е. - в епоху будівництва єгипетських пірамід.
Коментарі