Що більше людина без вигоди ділиться грошима з іншими, то довше вона живе.
Так вважають американські та німецькі вчені, пише Pnas.
Науковці, щоб довести свою думку, порівняли середню тривалість життя у 34 країнах на 6 континентах і кількість безкорисливих виплат у них. Безкорисливими виплатами вчені вважали приватні перекази (пожертвування фондам чи іншим людям) та державні (субсидії, пенсії).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені виявили ознаку "тихого" серцевого нападу
Згідно з дослідженням, у Франції та Японії найбільший рівень щедрості та найнижчий рівень смертності серед досліджуваних країн. У середньому громадяни віддають іншим людям чи організаціям 68-69% свого середнього доходу за життя. У цих країнах ризик смерті для людей від 65 років удвічі менший, ніж в Китаї або Туреччині. Там без вигоди діляться від 44 до 48% середнього доходу за життя.
У країнах Африки на південь від Сахари та у Південно-східній Азії найвищий рівень смертності та найнижчий відсоток безкорисливих виплат. Водночас багатство країни не завжди впливає на щедрість і тривалість життя. У Південно-Африканській Республіці попри те, що країна розвиненіша за інші африканські країни, низький рівень безкорисливих виплат і висока смертність. Вчені кажуть, що говорячи про смертність в африканських країнах, не варто забувати і про невисокий рівень медицини та епідемію ВІЛ, що зменшує шанси людей дожити до літнього віку.
У Південній Америці люди діляться приблизно 60% свого середнього доходу за життя. Рівень смертності там нижчий, ніж в Африці, але вищий, ніж у Західній Європі та Японії.
Міжнародна команда дослідників з Единбурзького університету в Великій Британії та Інституту біології старіння Макса Планка в Німеччині знайшли спосіб, як уповільнити процес старіння. Вчені дійшли висновку, що підтримання нормального рівня заліза в крові є одним із ключових факторів уповільнення старіння та збільшення тривалості життя
Коментарі