Орбітальна обсерваторія "Кеплер" виявила 15 нових екзопланет в околицях Сонячної системи, одна з яких міститься всередині "зони життя" і, ймовірно, володіє океанами і земною атмосферою.
"Як показують наші розрахунки, ця планета повинна мати земну атмосферу і аналогічну структуру надр, однак поки у нас немає жодних гарантій того, що це так насправді. Поки ми майже нічого не знаємо про планети, що обертаються навколо червоних карликів, оскільки їхня кількість помітно нижча, ніж загальна кількість планет, відкритих біля зірок, схожих на Сонце", - розповів Теруюкі Хірано з Технологічного інституту Токіо, йдеться в статті, опублікованій в Astronomical Journal.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найбагатша людина в історії займеться космічними подорожами
Відкриття зробили за допомогою орбітального телескопа Кеплер. Загалом, японським планетологам вдалося знайти відразу 15 нових планет, схожих за розмірами на збільшені копії Землі. Всі вони обертаються навколо своїх світил на дуже невеликій відстані, і рік на їхній поверхні триває від одного до 40 днів.
Практично всі з них, як зазначають дослідники, навряд чи можуть підтримувати життя - за температурою і кліматою вони, швидше за все, нагадують Венеру, а не Землю.
Винятком є система K2-155, розташована в сузір'ї Тельця і віддалена від Землі майже на 200 світлових років. У ній проживає відразу 3 "суперземлі", найдальша з яких, K2-155d, перебуває в центральній частині "зони життя" і, як вважають планетологи, схожа за своїм кліматом і гідрологічними умовами на Землю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна побудує в Австралії космодром
Перевірити всі ці відкриття можна буде в кінці цього року, коли НАСА запустить на орбіту телескоп TESS, спадкоємець "Кеплера". Він зможе отримати перші точні дані щодо складу і температур цих планет і перевірить, є K2-155d повноцінною "великою сестрою" Землі, чи ні.
На цьому тижні планету накриють відразу кілька магнітних бур. Спалахи на сонці призведуть до значного викиду в космос сонячної плазми, що спричинить обурення земної магнітосфери, попередило Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США.
Коментарі