Арабські вчені створили детальну карту Марса. Вона показує геологічні особливості планети, які видно з орбіти.
Карту Марса створила група вчених під керівництвом Нью-Йоркського університету Абу-Дабі (NYUAD) та Центру космічної науки Об'єднаних Арабських Еміратів, пише Space.com.
"Мапа високої роздільної здатності зможе допомогти вченим відповісти на низку актуальних питань про Марс. Зокрема про те, як він став посушливою пустелею, хоча колись був багатий рідкою водою. Дослідники використовували дані, зібрані з орбіти навколо Марса Emirates Mars Mission (EMM), також відомою як Hope або Al-Amal", – ідеться у повідомленні.
Марс показаний "очима" найсучаснішої бортової системи зображення Hope, Emirates Exploration Imager (EXI). Вчені планують зробити мапу доступною для всіх охочих у межах вдосконаленого атласу Марса.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Астрофізики NASA знайшли дуже схожу на Землю планету
На мапі видно полярні крижані шапки, гори та неактивні вулкани, а також залишки стародавніх річок, озер і долин, які понад 3,5 млрд років тому були наповнені водою.
Команда вчених використала понад 300 спостережень, зроблених протягом одного марсіанського року (тобто двох земних).
Орбітальний корабель Hope – перша міжпланетна місія з ОАЕ та арабського світу загалом. Корабель був запущений з Японії 20 липня 2020 року. Після близько семимісячної подорожі він досяг орбіти навколо Марса 9 лютого 2021 року.
Космічний телескоп NASA James Webb сфотографував гігантську наднову зірку Вольфа-Рає. 14 березня NASA опублікувало зображення WR 124 – рідкісної зірки, яка розташована в сузір'ї Стрільця приблизно в 15 тис. світлових років від Землі.
Коментарі