Космічний телескоп NASA James Webb знайшов у космосі дуже схожу на Землю планету.
Водночас екзопланета TRAPPIST-1b навряд матиме аналогічну атмосферу, пише Science Alert.
"Екзопланета має у 1,4 раза більшу масу та у 1,1 раза більший радіус, ніж Земля. Її температура досягає 230°C. Це пояснюється її безпосередньою близькістю до червоної зірки-карлика. Планета обертається навколо неї лише за 1,5 дня та отримує в 4 рази більше зоряного випромінювання за Землю", – свідчать дані нового дослідження.
Навколо червоної карликової зірки системи TRAPPIST-1 обертається ще шість екзопланет. Але науковці поки що не змогли дослідити, чи придатні вони для життя. Дослідники відкрили систему, яка налічує сім скелястих екзопланет, у 2017 році. Усі вони обертаються навколо червоної зірки м-карлика на відстані 40 світлових років від Землі. Три з семи екзопланет знаходяться в так званій зоні життя зірки, тобто на відстані, яка не настільки близька, аби вся рідка вода на її поверхні випарувалась або замерзла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Незвичне відкриття: вчені зробили прорив у дослідженні Венери
"Легше охарактеризувати планети земної групи навколо менших, холодніших зірок. Система TRAPPIST-1 є чудовою лабораторією. Завдяки їй ми можемо вивчати атмосфери кам'янистих планет. Цих зірок у Чумацькому Шляху в десять разів більше, ніж таких зірок, як Сонце, і в них вдвічі більше шансів мати скелясту поверхню. Але вони також дуже активні", – пояснюють астрофізики.
Нові спостереження космічного телескопа дозволили вперше виміряти температуру екзопланети за кількістю інфрачервоного світла, яке вона випромінює. Ця планета припливно замкнена. Одна сторона її весь час повернена до зірки, а інша знаходиться у постійній темряві.
Космічний телескоп NASA James Webb сфотографував гігантську наднову зірку Вольфа-Рає. 14 березня NASA опублікувало зображення WR 124 – рідкісної зірки, яка розташована в сузір'ї Стрільця приблизно в 15 тис. світлових років від Землі.
Коментарі