Запаси плутонію, які використовували в NASA для польотів у космос, майже вичерпано.
Про це написано в звіті урядового департаменту енергетики США, пише tsn.ua.
Всі запаси радіоактивного ізотопу плутонію-238 були видобуті під час Холодної війни. Його вистачить на найближчі вісім років.
"На дуже віддалену комету ми не зможемо сісти з сонячними батареями розміром з крила Airbus. Тоді як радіоактивне джерело живлення повністю дозволяє це зробити", – сказала фахівець NASA Джессіка Саншайн.
Під загрозою виробництво плутонієвих батарей RPS. Фахівці стверджують, що інженери знають інші засоби живлення міжпланетних зондів, серед яких батареї, паливні елементи, сонячна енергія і ядерні реактори.
Але плутонієві батареї відрізняється від них компактністю, періодом напіврозпаду ізотопу і чутливістю електроніки до електромагнітних полів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У NASA сказали, коли вироблятимуть кисень із атмосфери Марсу
Востаннє плутоній у США виробляли в 1988 році. У 1992 році підписали 5-річний договір про купівлю ізотопу в Росії. А в 2012 році американцям вдалося отримати фінансування для відновлення виробництва плутонію-238. Але обсяги виробництва все одно виявилися недостатніми.
Під час подорожі до Місяця астронавти NASA почули "позаземну музику". На аудіозаписі 1969 року чути таємничі звуки, почуті астронавтами Аполлон-10. Розшифровка запису була доступна з 1973 року, але заговорили про неї лише зараз.
Коментарі