Середній рівень IQ падає протягом 40 років через старіння людства. Таку заяву зробили психологи в статті, опублікованій в журналі Intelligence.
Це відбувається через збільшення середнього віку популяції, при цьому деякі форми пам'яті та інтелекту згасають з віком швидше.
З початку 30-х років 20 століття фахівці відзначали постійне зростання коефіцієнта інтелекту у кожного нового покоління - на 3 пункти за десятиліття. Так тривало 100 років, однак 30-40 років тому почав проявлятися зворотний ефект. Тепер рівень IQ падає зі швидкістю 7 пунктів за сторіччя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Встановили причину виникнення анорексії
Розмірковуючи над причинами такого ефекту, ряд вчених прийшли до висновку, що людство тупіє через те, що люди з розвиненим інтелектом рідше залишають потомство. Однак не всі фахівці з цим погодилися.
Співробітники Королівського коледжу Лондона проаналізували результати "половинок" тестів IQ, що вимірюють 2 різних типи пам'яті. Аналіз показав, що короткострокова пам'ять в останні 40 років продовжувала поліпшуватися, тоді як робоча пам'ять, навпаки погіршувалась.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені з'ясували, як максимально використовувати ресурси мозку
В цілому фахівці вивчили понад 1,8 тис. тестів. В ході дослідження вони дізналися, як змінюється короткострокова пам'ять, за допомогою якої людина вирішує повсякденні завдання. З'ясувалося, що погіршення пам'яті пов'язане з ростом числа учасників віком, які теж проходили тести на кмітливість.
Фахівці не виключають, що розвиток людиною інтелекту досяг максимуму, тому подальше зростання IQ колишніми темпами неможливе.
Британські вчені встановили, що любов людей до цукру подібна до кокаїнової залежності. Вчені провели експеримент на мишах. Встановили, що гризуни частіше вибирали солодке, ніж наркотик.
Коментарі