вівторок, 31 серпня 2021 07:29

Учені зробили важливе відкриття щодо Covid-19

Учені зробили важливе відкриття щодо Covid-19
Коронавірус мутує щотижня. Фото: pixabay.com

Вірусу Covid-19 мутує щонайменше раз на тиждень. Через це фахівці не встигають їх секвенувати.

Це під час дослідження виявили співробітники британського Центру еволюції Мілнера в Університеті Бата і Відділу генетики людини в Единбурзькому університеті, йдеться в науковій статті Genome Biology and Evolution.

За словами вчених, мутації у вірусах відбуваються регулярно. Одні сприяють виживанню вірусу, а інші навпаки. Штами, які набувають невдалих мутацій, поспішно "виходять із гри". І тоді вчені не встигають скласти детальну характеристику геному вірусу.

"Наші результати означають, що якщо пацієнт хворіє на коронавірус більше ніж декілька тижнів, то вірус встигне еволюціонувати, що потенційно призведе до появи його нових варіантів", – пояснив професор Лоуренс Герст із Центру еволюції Мілнера.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вперше у світі Covid-19 виявили у диких оленів

Він підкреслив, що частіше більшість людей передає вірус до того, як він встигає мутувати. Тому ймовірність еволюції Covid-19 в одного пацієнта не настільки висока.

Раніше вчені припускали, що вірус SARS-CoV-2 мутує приблизно раз на два тижні. Їхні оцінки не враховували багато мутації, які реально відбувалися, але так і не були виявлені за секвенування.

Молодь почала частіше хворіти на коронавірус. Змінилися й перші симптоми захворювання. Коронавірусом тепер інфікуються та хворіють у важкій формі люди молодого й середнього віку. Утрата нюху й смаку в пацієнтів трапляється рідше. Натомість збільшилася кількість хворих, у яких першим симптомом хвороби є розлад шлунково-кишкового тракту.

Зараз ви читаєте новину «Учені зробили важливе відкриття щодо Covid-19». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути