Крижана поверхня Європи, згідно з думкою американських учених, постійно бомбардується електронами, які змушують її злегка світитися.
Це випромінювання залежить від складу льоду, заявили фізики з Каліфорнійського технологічного інституту та лабораторії реактивного руху NASA.
Нове дослідження під керівництвом фізика Мурті Гудіпаті з Каліфорнійського технологічного інституту передбачає, що випромінювання магнітного поля Юпітера може викликати світіння на крижаній поверхні, що покриває Європу, через реакції з хімією льоду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Учені змогли "побачити" темну матерію
"Поверхня Європи постійно отримує потоки заряджених частинок через наявність сильного магнітного поля Юпітера. Ці заряджені частинки високої енергії, в тому числі електрони, взаємодіють з поверхнею, багатою льодом і сіллю, що призводить до складних фізичних і хімічних процесів", — пояснюють дослідники у своїй статті.
Оскільки ми ще не цілком розуміємо хімічний склад крижаного покриву Європи, не ясно, які будуть ці процеси, і ні обсерваторія Кека на Гаваях, ні космічний телескоп Хаббла не зареєстрували цього гіпотетичного світіння, що відбувається досі. Колись у наступному десятилітті ми зможемо краще розглянути це світіння зблизька, коли космічний корабель Europa Clipper відвідає супутник і отримає шанс зафіксувати явище, яке називається електронно стимульованою люмінесценцією.
А поки що в низці експериментів в лабораторії команда Гудіпаті охолоджувала ядра водяного льоду в алюмінієвій трубці, нагріваючи лід до температури ~ 100 K (-173,15 ° C) і піддаючи його імпульсам електронного випромінювання. Коли вони це зробили, лід випромінював світіння, але інтенсивність освітлення залежала від того, які хімічні речовини, крім льоду, були присутні у воді.
"Аналоги льоду Європи випромінюють характерні спектральні сигнатури в видимому діапазоні за впливу випромінювання електронів високої енергії. Ми виявили, що присутність хлориду і карбонату натрію сильно гасила світло, тоді як епсоміт посилював радіаційне світіння льоду", — пишуть автори.
Можливо, що системи візуалізації Europa Clipper зможуть спостерігати світіння з орбіти (близько 50 км над поверхнею) і, аналізуючи спектри, пролити нове світло на хімічний склад льоду Європи, розрізняючи матеріал з областей чистого водяного льоду.
Група міжнародних астрономів знайшла нову планету, яка отримала назву BDR J1750+3809. Це відкриття зробили вперше за допомогою радіотелескопа, повідомляє Sci-News. Планета є холодним коричневим карликом, або зіркою, що не відбулася. Вона розташована у сузір'ї Геркулеса за 212 світлових років від Землі.
Коментарі