Усі свята та передсвяткові дні можуть викликати поганий настрій, хандру чи депресію.
"Історично свято 8 березня було пов'язано з боротьбою за свої права американських жінок-робітниць. Однак у нашій пострадянській культурі це свято чітко закарбувалося, як день жінок. День, коли чоловіки мають вшановувати і вітати панянок. Традиційно жінки очікують вітань. Тому нереалізовані очікування можуть дуже сильно засмутити жінок", - розповідає Gazeta.ua кандидат психологічних наук Ірина Губеладзе.
Крім смутку, жінки відчувають образу за те, що їх не привітали або привітали "не так".
"Образа, це результат невідповідності моїх очікувань з реальними діями. У психологів є такий вислів: "Я образилася - я сама до себе відчуваю образу". Тобто образа носить виключно суб'єктивний характер. Мовляв, хочу ображаюсь, а хочу - ні. Якщо мені хочеться відчути себе бідною і нещасною, я зроблю все для того, щоб так себе відчувати. А коли я хочу бути щасливою жінкою, я все роблю для того, щоб бути такою", - каже фахівець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 поезій до cвята жінок
Хоч багато в цей день залежить від чоловіків, не варто зневірятися. Психолог радить провести час з подругами, зробити самій собі подарунок або присвятити час улюбленій справі.
"У нашій культурі 8 березня - це спосіб підтримання жіночої ідентичності. Якщо жінці цього бракує у реальному повсякденному житті, вона ставить більш високі очікування до свята. Але так чи інакше будь-якій людині приємно, коли їй приділяють увагу, роблять компліменти, дарують подарунки. Тому можна зробити подарунки іншим жінкам, створити для них гарний настрій, порадіти разом з ними. Це насправді значно ресурсніше, ніж сумувати з приводу своєї "тяжкої долі"", - радить пані Ірина.
Відсоток українців, які планують святкувати Міжнародний жіночий день 8 березня, залишається високим.
Коментарі
1