Комахи можуть вимерти протягом століття.
Вчені з університету Сіднея виявили, що щороку на 2,5% зменшується кількість комах. Результати дослідження опублікували у науковому журналі Biological Conservation, пише dailymail.
Науковці провели глобальне дослідження. Виявилося, що 41% всіх видів комах виснажується. Їхня загибель викличе "катастрофічний колапс" в екосистемах планети. Адже вони відіграють важливу роль у запиленні рослин і квітів, а також слугують їжею для інших істот.
Комахи — найбільш різноманітні і численні тварини на Землі. Їх кількість у 17 разів вища, ніж людей. Швидкість, з якою вимирають комахи, у 8 разів вище, ніж у ссавців, птахів і рептилій.
За останні 10 років на 53% скоротилася кількість усіх видів метеликів. 46% бджіл перебувають у занепаді. На 37% зменшилася кількість бабок і на 49% жуків.
Основна причина такого скорочення - сільське господарство. Серед інших - зміна клімату, урбанізація, втрата місць проживання, різні хвороби і використання хімічних пестицидів.
"Якщо не можна зупинити втрати видів комах, це матиме катастрофічні наслідки для обох планет, екосистеми і для виживання людства. Через десять років у вас буде на чверть менше комах, через 50 років залишиться тільки половина, а через 100 років - зовсім не стане", - каже один з авторів дослідження, доктор з австралійського Університету Сіднея Франциско Санчес-Байо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 історичних місць, які зникнуть зі зміною клімату
Щоб зупинити негативну тенденцію, потрібно змінити способи виробництва і промисловості.
"Зменшення чисельності комах є ще однією ознакою того, що наша планета перебуває в кризі. Нам потрібні термінові дії в глобальному масштабі для захисту природи", - каже Марк Райт, директор з науки у Всесвітньому фонді дикої природи.
Популяції понад 4 тис. видів ссавців, птахів, риб, рептилій та амфібій різко скоротилися у період між 1970 і 2014 роками. Причини полягають у зростанні забруднення довкілля, знищенні лісів, кліматичних змінах та інших явищах, викликаних людиною.
Коментарі