середа, 24 лютого 2021 12:13

Чому в Україні неякісна освіта

Чому в Україні неякісна освіта
Багатопредметність провокує низьку якість освіти - експерт фото: education.ua

Міністерство освіти і науки пропонує зробити навчальний курс "Основи християнської етики" обов'язковим для всіх українських школярів. Відповідно до цієї ініціативи, обов'язковими мають бути й інші курси морального спрямування. Ці предмети факультативні, їх викладають у третині українських шкіл, здебільшого — в областях Західної України.

"Найімовірніше, так відвертають увагу суспільства від реальних проблем. У школах є загальна проблема багатопредметності. Наприклад, коли дитина в 7-му класі має 17 предметів, а в старших класах - понад 20. Таку кількість предметів важко опанувати", - каже Gazeta.ua Заслужений вчитель України, редактор порталу "Освітня політика" Віктор Громовий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виховати ініціативність дітей

Експерт зауважив. що в навчальних закладах України вже давно існує проблема багатопредметності.

"Вивчаючи літературу чи історію, зміст має бути таким, який би спонукав етичну поведінку. В Україні є спокуса додавати якісь одногодинні курси. Ці курси з будь-якого предмета є неефективними. У школах має бути мінімальна кількість предметів. Це допоможе школярам сконцентруватися. За радянською інерцією у школах продовжують додавати одногодинні курси та розпорошувати увагу учнів. Відповідно, школярів прирікають на низьку якість освіти", - додає Віктор Громовий.

1 лютого 2021 року розпочалася реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Цьогоріч реєстрація триватиме до 5 березня. Участь в основній сесії ЗНО є безкоштовною. Кожен учасник має право скласти тести не більш як із 5 навчальних предметів.

Зараз ви читаєте новину «Чому в Україні неякісна освіта». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути