Котів помилково вважають егоїстичними тваринами, байдужими до своїх господарів. Насправді, коти потребують спілкування з господарем. Вони відчувають задоволення, якщо господарі звертають на них увагу, розмовляють і граються з ними. Це дослідили американські фахівці, передає obozrevatel з посиланням на The Telegraph.
Вчені спостерігали за 50-ма хвостатими тваринами. В експерименті коти могли обирати між контактом з господарем і їжею. Більша половина вибрали спілкування зі своїм господарем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виявили нові типи характеру у котів
"50 відсотків котів вважають за краще взаємодіяти з соціальним подразником. Навіть в тому випадку, якщо у них був вибір між соціальною взаємодією з людиною і іншими стимулами з інших категорій: їжа, іграшки, запахи", - пояснили фахівці. Свої висновки науковці опублікували в журналі Behavioural Processes.
При цьому, вчені не можуть відповісти на питання, чи є кішка повністю одомашненою твариною. На відміну від собаки, чия поведінка сильно трансформувалося в процесі одомашнення, поведінка кішок залишилася майже незмінною.
Вчені виявили, що коти позитивно впливають на психічний і фізичний стан людини. Це знижує рівень тривоги, втоми і піднімає настрій. А вчені з Японії прийшли до висновку, що кішки мають інтелектуальні здібності, не менші, ніж у собак, здатні реагувати на вираз обличчя людини, на його емоції.
Коментарі