Газована вода останнім часом здобуває популярність як корисна альтернатива солодким напоям, що містять багато шкідливих речовин.
Проте вчені поставили під сумнів одну з її уявних переваг, довівши, що очікування щодо її впливу на здоров'я і реальність значно відрізняються, пише News Medical.
Згідно з останніми дослідженнями, опублікованими в журналі BMJ Nutrition, Prevention & Health, газована вода може мати незначні метаболічні переваги, такі як покращення засвоєння глюкози та стимуляція обміну речовин. Однак ці ефекти надто малі, щоб розглядати їх як самостійний спосіб для зниження ваги.
Науковці припускають, що вуглекислий газ (CO2) із газованої води, який поглинається через слизову оболонку шлунка, може активувати ферменти, що покращують поглинання глюкози, подібно до процесу, який відбувається під час гемодіалізу. Проте клінічні спостереження показали, що цей ефект не має значного впливу на організм, адже кількість глюкози, яка використовується в процесі, є мінімальною.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зменшує апетит і спалює калорії: яка спеція допомагає схуднути
Крім того, експерти попереджають про можливі побічні ефекти газованої води, такі як здуття живота, газоутворення та загострення хвороб травної системи, включно із синдромом подразненого кишківника чи кислотним рефлюксом.
Професор Сумантра Рей, виконавчий директор Глобального інституту харчування, зазначив, що поки наукові дані не дають підстав вважати газовану воду ефективним засобом для контролю ваги. Він також наголосив на необхідності враховувати можливі ризики, особливо для напоїв із додаванням натрію чи глюкози.
Хоча газована вода й набуває популярності завдяки її низькокалорійності, вчені підкреслюють, що найбільш ефективними методами контролю ваги залишаються збалансоване харчування та фізична активність.
Українські науковці створять 22 розробки за замовленням держави. На це буде виділено понад 186 млн грн, повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Як зазначив Федоров, раніше вчені самі вибирали, над чим працювати. Водночас минулого року різні міністерства сформували технічне завдання на наукові розробки, а сьогодні Кабінет міністрів затвердив список наукових проєктів.
Коментарі