Сьогодні ввечері метеорний потік Оріонід досягне піку.
Місяць буде досить тьмяним, щоб спостерігачі могли побачити одну або кілька з цих падаючих зірок, пише "Новое время".
Астрономи радять: щоб побачити зірку, що падає, треба як мінімум годину дивитися на темне небо. Яскраві смуги на небі, які жителі Північної півкулі зможуть бачити від сьогоднішнього вечора до початку листопада, — це шматочки комети Галлея. Хоча комети не буде видно з Землі, вона залишає за собою слід у Сонячній системі. І щороку в середині жовтня Земля проходить через це поле. Наша планета також проходить через іншу частину цього поля уламків на початку травня, що призводить до метеорного потоку Акварид.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зорепад Персеїди: показали фото найяскравішого метеоритного дощу
Метеорний потік назвали через його радіанта — точку на небі, з якої, здається, виходять смуги. Радіант Оріонід міститься біля сузір'я Оріона. Довші смуги з'являються далеко від радіанта, тому кращий спосіб побачити метеори — це або знайти місце, де можна полежати на землі хоча б годину, або подивитися в бік частини неба, яка трохи вища за сузір'я Оріона. Спостерігачі можуть почати шукати Оріон низько у східному небі незадовго до світанку. Метеори видно з середніх північних широт. Хоча радіант, або точка походження, метеорів міститься в Оріоні, метеори можуть з'являтися далеко від сузір'я.
"За можливості знайдіть місце з невеликим світловим забрудненням. Мобільні додатки відмінно підходять для пошуку сузір'їв, але не дивіться на екран телефона під час перегляду метеоритного дощу. Людському оку потрібен час, щоб пристосуватися до нічного неба, і яскраве світло може порушити тренування очей, необхідне для виявлення більш тьмяних метеорів", — відзначають астрономи.
За словами Білла Кука, керівника Управління з навколишнього середовища метеороїдів NASA, глядачі можуть очікувати близько 10−20 метеорів на годину.
Астероїд діаметром з холодильник може зіткнутися з Землею за день до виборів президента США, 2 листопада. Космічне тіло недостатньо велике, щоб завдати серйозної шкоди, повідомив учений Ніл де Граса Тайсон.
Коментарі