Студентка технічного коледжу імені Івана Пулюя Тамара Вощило з Тернополя створила макет руки, яка озвучує мову жестів через смартфон. Після того, як її винахід став предметом обговорень у наукових колах не тільки України, але й сусідніх держав, дівчина активно удосконалює розробку. Зараз 19-річна студентка шукає інвесторів.
- Ідея виникла під час вивчення курсу "Мікропроцесорні системи". В рамках курсової роботи потрібно було створити робочу модель. Викладач пропонував нам безліч варіантів: розумний дім, керування світлом, дверима, побутовою технікою за допомогою голосу. Хотіла розробити щось, що дійсно полегшить життя людям. Почала працювати над проектом 2015 року. Перша модель була по лікоть, громіздка і важка. Потім удосконалила її. Рукавиця стала меншою, легшою, з якіснішою системою. На це пішло трохи більше місяця, - розповіла Gazeta.ua Тамара Вощило.
Електронна рукавиця, яка озвучує мову глухонімих, може запам'ятати 9 жестів. Їх можна перезаписувати безліч разів. Працює від смартфону або від переносної зарядки. Винахід складається з датчиків, які зчитують інформацію з кожного поруху пальця, та мікропроцесорного блоку на тильній стороні рукавиці. Інформація з рукавиці через Bluetooth надходить на смартфон.
"Спеціальний мобільний додаток обробляє дані і миттєво озвучує фразу, яку щойно показали "на пальцях". Для програми кожен жест - набір кодів. Кожна фраза має порядковий номер. Одягаєш рукавицю, жестикулюєш - і твій смартфон миттєво переводить кожен рух у слова, озвучує їх. В основі мови, якою "спілкується" рукавиця, не лежить загально-прийнята мова жестів. Кожен власник зможе обрати індивідуальний набір жестів та фраз, яким вони відповідатимуть. Ми орієнтуємося на людей, які тимчасово втратили можливість говорити. Вони не знають мови жестів, а виражати свої бажання та думки їм якось треба. Така людина сама програмує зручний для неї жест і слово або цілу фразу. У програмі є режим запису і збереження нового жесту. Людина обирає фразу, натискає кнопку запису, тоді робить жест, який відповідає цій фразі. І зберігає його в програмі. Також цей винахід стане у пригоді тим, хто їде закордон, а не знає мови", - розповідає Тамара Вощило.
На створення винаходу студентка витратила 200 грн. Сподівається, що її розробка в майбутньому зацікавить інвесторів і полегшить життя людям з вадами.
"Зараз ми активно займаємося вдосконаленням розробки. Створили сайт, популяризуємо у міжнародній спільноті. Також збираємо кошти для розвитку проекту. Сподіваємося на підтримку інвесторів. Для старту потрібно всього 5 тисяч гривень. Далі суми будуть значно більшими", - підсумовує вона.
Для тих, хто має можливість підтримати юну дослідницю, потрібно зайти до спільноти ISIOY у Facebook. Тут є всі необхідні реквізити.
Кіберспортсмен з України Данило Ішутін кинув виклик боту дослідницької компанії OpenAI. Його створили за участю засновника компаній Tesla, SpaceX та Boring Company Ілона Маска.
Коментарі