Різкі перепади температури призводять до серцевих нападів. Тому зміна клімату може збільшити їх ризик.
Такі результати дослідження представили на 67-х щорічних наукових зборах Американської кардіологічної колегії. Про це пишуть cikavosti.
Дослідження американських медиків базується на даних про здоров'я більш ніж 30 тис. пацієнтів. Вони лікувалися у 45 лікарнях штату Мічиган з 2010-го по 2016-й. Усі хворі перенесли черезшкірне коронарне втручання. Цю процедуру застосовують, щоб відкрити забиті артерії, пошкоджені у результаті інфаркту міокарда.
Дослідники врахували температуру, що передувала кожному інфаркту. Виявилося, що ризик серцевого нападу збільшувався на 5% при перепаді температури у п'ять градусів. Перепад у понад 25 градусів підвищував ризик набагато сильніше, ніж 10-25-градусні коливання
"Коливання температури повітря можуть потенційно призвести до збільшення кількості серцевих нападів і в майбутньому вплинути на сердечне здоров'я у глобальному масштабі. В організму людини є ефективні системи реагування на зміни температури. Але більш різкі і екстремальні коливання створюють більше стресу для цих систем. Це може призвести до проблем зі здоров'ям", - каже один з авторів дослідження, науковець з Мічиганського університету Хедвіг Андерссон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найбільшу шкоду від електронної сигарети
Раптові перепади температури найбільш небезпечні у теплі дні.
Ішемічна хвороба серця - одне з найпоширеніших захворювань у світі. Вчені розробляють нові методи боротьби з хворобою. Серед останніх інновацій - біологічні, або, як їх ще називають, саморозсмоктувані стенти. Вони не викликають таких ускладнень, як постійні.
Коментарі