субота, 17 квітня 2021 08:30

Винайшли нову більярдну гру

Винайшли нову більярдну гру
Винайшли нову більярдну гру фото: championat.com

17 квітня 1875 року британець Невіл Чемберлен винайшов більярдну гру снукер. Назва походить від сленгового слова "снукер", яким у британській армії називали першокурсників і недосвідчених військовослужбовців.

1919 року організація BA&CC офіційно встановила правила снукера. Перший чемпіонат світу відбувся в Бірмінгемі на початку 1927 року.

На початку на гральному столі знаходяться 15 червоних куль, які вибудовують піраміду. Є також шість кольорових куль, кожна з яких розташована на певній позначці. Гравці повинні по черзі забивати червоні і кольорові кулі в лузи. Поки червоні кулі залишаються на столі, забиті кольорові кулі виставляють на свої позиції. Виграє той з гравців, хто набере більшу кількість очок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Італієць розмістив свій знак зодіаку на капотах тисяч машин

У разі набору гравцями однакової кількості балів фрейм дограють з одною чорною кулею. В цьому випадку рефері за допомогою монетки визначає, хто з гравців буде бити першим. Для отримання максимальної кількості балів гравець повинен забити всі червоні кулі.

У професійну еру снукера, яку відкрив Джо Девіс в 1930-х, відносно невелика кількість гравців здобули успіх на вищому рівні. Девіс був чемпіоном світу впродовж 20 років і закінчив виступи на головному турнірі непереможеним.

Теніс з'явився в XIV ст. на території сучасної Франції. Першими гравцями-аматорами стали архієпископи та кардинали. Гру проводили в стінах монастирів, переважно на кам'яній підлозі. Згодом для зручності гри на руку, що б'є по м'ячу, почали надягати рукавичку, а м'яч відбивати дерев'яними предметами, які згодом трансформувалися в ракетки. Ці дерев'яні предмети були мало схожі на сучасну ракетку.

Зараз ви читаєте новину «Винайшли нову більярдну гру». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути