
На південному полюсі Місяця 23 серпня Індія першою у світі посадила свою міжпланетну станцію "Чандраян-3" із місяцеходом на борту.
Такого кілька днів тому не вдалося зробити Росії. Про це Індійська організація космічних досліджень і розробок (ISRO) повідомила під час прямої відеотрансляції.
За посадкою "Чандраян-3" стежило багато людей у всьому світі. Ця місія стала третьою для Індії в дослідженні Місяця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Роскосмосі назвали причину знищення апарату Луна-25
До супутника Землі міжпланетна станція вирушила 14 липня. Вона складається з посадкового модуля q ровера, які досягли навколомісячної орбіти на висоті 153 км над супутником і розпочали спускатися на його поверхню.
Передбачається, що посадковий модуль місяцехода працюватиме на Місяці один місячний день, це приблизно два земні тижні. Мета – оцінити сейсмічну активність Місяця, його рельєф біля південного полюса та дослідити потік космічних заряджених частинок на супутник.
Індія – четверта країна, якій вдалася м'яка посадка на Місяць. До цього таке приземлення проводили США, СРСР і Китай.
Відправлений на орбіту Місяця російський космічний апарат "Луна-25" "припинив своє існування". Про це повідомили у Роскосмосі.
За попередніми розрахунками, станція "Луна-25" перейшла на нерозрахункову орбіту і зіткнулася з Місяцем. Реалізовані 19 і 20 серпня заходи щодо пошуку апарата та входження з ним у зв'язок результатів не дали.
Коментарі