Ексклюзиви
Понеділок, 19 квітня 2021 15:34

Чи потрібно школярам вивчати фінансову грамотність

Міністерство освіти й науки України затвердило освітню програму для учнів п'ятих-дев'ятих класів. У типових навчальних планах, які є частиною програми, з'явився новий предмет "Підприємництво і фінансова грамотність".

Gazeta.ua запитала школярів та їхніх батьків: чи потрібен такий навчальний предмет учням.

Автор: education.24tv.ua
  Чи потрібно школярам вивчати фінансову грамотність
Чи потрібно школярам вивчати фінансову грамотність

"Мені подобається така ініціатива. На жаль, є речі про фінанси, про які діти не знають, доки не натраплять на них у реальному житті. Було б чудово заздалегідь підготуватися й здобути знання про реальний світ. Вважаю, що кожен учень має знати, як раціонально витрачати гроші й сплачувати податки. Це допоможе розвинути рівень загальної усвідомленості", - каже школярка Софія Тараненко.

Це гарна новація до шкільної програми. У зв'язку з глобалізацією з'являються нові фінансові завдання та послуги, переконана учениця Софія Даценко:

"Люди не завжди підготовлені до розв'язання подібних завдань. Здобуття знань із фінансової грамотності допоможе сформувати правильне ставлення до особистих грошей і допоможе ухвалювати вигідні рішення в майбутньому".

Школярка Тетяна Георгієва переконана, що зростання матеріальних статків залежить від того, наскільки доцільно люди витрачають ресурси й розпоряджаються коштами.

"Мені було б цікаво вивчати фінансову грамотність, бо тоді знатиму, як правильно витрачати гроші в майбутньому й досягати успіху. Поява такої дисципліни в школі надасть можливість покращити розвиток економіки й добробуту громадян", - додає школярка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими знаннями мають володіти діти перед вступом до школи

Мати дев'ятикласниці Інна Молчанова зауважила, що фінансова грамотність необхідна всім школярам:

"У розвинених країнах діти вміють поводитись із грошима й розуміють, що це основа успішного майбутнього. Підприємництво - це вже вужчий профіль. Вважаю, що це не потрібно, адже виховаємо низку підприємців. Сьогодні на ринку праці більший попит мають прості робітники з аграрної галузі й виробництва. Коли я вчилася, то економіка була факультативом. Усі, хто бажав заглибитись у цю тему, відвідували цей предмет".

Мати п'ятикласників Анна Романенко підкреслила, якщо до викладання цих дисциплін підійдуть відповідально й не робитимуть це для "галочки", то діти матимуть гарне доповнення до шкільної програми:

"Важко коментувати, оскільки ще не бачила, який фактичний матеріал міститимуть ці предмети. Проте загалом я прихильниця того, щоб у школах були предмети, які максимально підготують наших дітей до реалій життя, навчатимуть бути соціально відповідальними".

Американський центр економіки UC разом із Фондом Датера провів спільне дослідження щодо рівня фінансової освіти в середніх школах на південному заході штату Огайо та в Кентуккі. З понад 80 шкіл лише дев'ять навчають дітей елементарним основам поводження з грішми.

Зараз ви читаєте новину «Чи потрібно школярам вивчати фінансову грамотність». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 759
Голосування Який результат покаже збірна України з футболу на Євро-2020/21?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) виграє турнір
Переглянути