Понеділок, 05 квітня 2021 15:26

Без "мозку" та акумулятора - створили новий тип робота

Нещодавно американські вчені з Пенсільванського університету протестували новий тип робота. У нього немає процесора та акумулятора.

Він здатен пересуватися не хаотично, а слідуючи заданому маршруту, повідомляє Advanced Science News.

Автор: Advanced Intelligent Systems
  Без "мозку" та акумулятора - створили новий тип робота
Без "мозку" та акумулятора - створили новий тип робота

Робот отримує енергію з навколишнього середовища хімічним способом. Він функціонує завдяки 2 джерелам енергії. 1-й ґрунтується на каталізі - процесі зміни швидкості реакції за допомогою каталізаторів. Каталітичне джерело енергії частково складається з елементів самого робота, а частково - з навколишнього середовища. Друге джерело енергії - струм, що отримує з навколишнього середовища робот.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 год. без підзарядки - Huawei представила нове покоління навушників

Під час тестів робот їздив по алюмінієвому полю. Попри відсутність процесора та інших логічних схем, він зміг здійснювати маневри і їздити за маршрутом, який є оптимальним для отримання енергії.

Завдяки тому, що інженери використовували 2 джерела енергії, що живлять 2 окремі двигуни, робот може працювати без датчиків і чіпа. Щоб продемонструвати здібності робота, інженери нанесли на алюмінієве поле мідну плівку, що має меншу реакційну здатність і знижує вироблення енергії.

Після того як робот наїхав на неї однією з гідрогелевих поверхонь, струм в одному з 2 двигунів зменшився. Коли робот наїхав назад на алюміній, струм збільшився і він поїхав далі з колишньою швидкістю. Таким же чином робот маневрував, виконуючи складніші завдання.

У мережі оприлюднили відео, на якому демонструють оновлений дизайн повнорозмірного макета iPhone 13. Головною відмінністю гаджета від попередника стане акуратніший виріз на фронтальній панелі та селфі-камера, яку змістили зі свого місця.

Зараз ви читаєте новину «Без "мозку" та акумулятора - створили новий тип робота». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 812
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути