Будь-які батьки хочуть, щоб їхня дитина виросла здоровою і щасливою. І тим не менше, самі того не помічаючи, вони часто цьому перешкоджають. Є фрази, які не можна вимовляти до дитини ніколи. Gazeta.ua зібрала 8 непотрібних фраз у вихованні дитини.
1. "Ще раз таке побачу - ти у мене отримаєш!"
Далі погроз справа не доходить. Ні мама, ні тато не покарають, а просто налякають дитину. Подібна фраза викликає лише образу і здивування. Не лякайте свою дитину. Вона повинна точно знати, чого варто очікувати в тому чи іншому випадку.
2. "Не переймайся через дурниці"
Можливо, для дитини це не дурниця. Згадайте себе в дитинстві. Демонструючи зневагу до проблем дитини, батьки ризикують втратити довіру і надалі не дізнатися про інші проблеми свого малюка.
3. "Будеш колупатись в носі - палець застрягне"
Треба відмовитись від безглуздих вигуків та спокійно пояснити дитині - чому не варто кривлятися і колупатись в носі. Потім варто розповаісти, що з культурних і слухняних малюків завжди виростають справжні герої і великі люди. Треба продемонструвати фото генерала, який був маленьким, але ніколи не колупався в носі і любив дисципліну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без оцінок і домашніх завдань - як молодші школярі навчатимуться з вересня
4. "Будеш так себе вести - вкраде сусідський собака"
Неприємно дитині чути залякування перед сном. Діти чомусь вірять дорослим, а якщо авторитетно повідомляють про тривожне явище, швидше за все, це щось може означати. Спати стає неспокійно: чи то через звуків фільму жахів чи через пророцтва батька. Недалеко і до неврозів. З 4-х до 6-ти років у дошкільника - вік ірраціональних страхів.
5. "Сусідський син вже десяту грамоту зі школи приніс, а ти - одні двійки"
Ніколи не порівнюйте дитину з братами чи сестрами чи з будь-ким іншим. У батьків дитина повинна бачити підтримку і любов, а не докори і приниження гідності. Таке "порівняння" не підштовхне дитину до нових висот. Навпаки, малюк допоможе замкнутися в собі та зневіритися у вашій любові.
6. "На тебе люди дивляться"
Це ще один спосіб виховати дитину залежною від чужих оцінок. Подорослішавши, така людина буде озиратися на думку оточуючих і обмежувати себе у вільному прояві своєї волі і спонтанності.
7. "Грошей немає, не куплю"
Цією фразою найпростіше "відкупитися" від дитини в магазині. Але з цих слів дитина не зрозуміє, що 20-та машинка - зайва, а 5-та шоколадка за день приведе до стоматолога. Дитина зрозуміє лише, що мама з татом - два жебраки, у яких ніколи і ні на що немає грошей. Звідси починається заздрість до дітей більш успішних батьків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Діти з особливими потребами навчатимуться у звичайних школах
8. "Якби не ти - ми б щороку на морі відпочивали"
Дитина сильно змінює життя сім'ї та пріоритети батьків, але сама дитина не винна в тому, що її поява порушила чиїсь плани. Такі фрази "нагороджують" дитину тягарем відповідальності за життя батьків і почуттям провини, за нездійснені мрії і плани.
Коментарі