Ексклюзиви
середа, 21 червня 2017 14:17

70% учнів мають проблеми з нервовою системою - Гриневич

70% учнів мають проблеми з нервовою системою - Гриневич
Сучасна українська освіта не відповідає потребам нинішнього покоління. Фото: pedpresa.ua

Сучасна українська освіта не відповідає потребам нинішнього покоління.

Для реформування освіти потрібно прийняти закон "Про освіту". Рік тому його розглянули у першому читанні, але досі не ухвалили, заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

"Реформа освіти стосується інтересів 22 мільйонів осіб. Освіта залишається чи не єдиною сферою в Україні, що застрягла у радянському минулому з його методами формування особистості, фабричним принципом "всі мають бути однаковими" та знаннєвим підходом. На дітей висипають тонну інформації. Змушують її завчити, але не пояснюють, як нею користуватись та навіщо вона потрібна", - каже Гриневич.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стартувала "Нобелівська премія для вчителів"

Це призводить до того, що за 11 років школи у здорових дітей на 40% зростає захворюваність органів травлення. 70% учнів мають проблеми з нервовою системою. У 30% з'являються серцево-судинні захворювання. Майже половина дітей зазнає цькування під час навчання у школі.

Коли шкільна освіта перестає відповідати на сучасні виклики, це завдає збитків практично у всіх сферах суспільного життя, вважає міністр.

Міністерство освіти і науки оприлюднило нові навчальні програми для учнів 5-9 класів. Зміни внесли до 40 навчальних планів. Відтепер на уроках української мови творчі роботи писатимуть у формі есе. На інформатиці учні створюватимуть веб-ресурси та вивчатимуть основи бази даних. У програму фізкультури додали 7 нових можливих модулів – регбі, корфбол, петанк, фехтування, військово-спортивні ігри, степ-аеробіка та чирлідинг.

Зараз ви читаєте новину «70% учнів мають проблеми з нервовою системою - Гриневич». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4069
Голосування Чи варто із дітьми вчити уроки?
  • У жодному разі не треба
  • Завжди потрібно
  • Треба до 5 класу
  • Потрібно, якщо дитина заробила погану оцінку
  • Слід тільки перевіряти виконане завдання
  • Треба, якщо про це благатиме дитина
Переглянути