Ексклюзиви
Вівторок, 11 серпня 2020 13:56

400-річну акулу знайшли випадково

400-річну акулу знайшли випадково
Гренландські акули можуть жити до 400 років Фото: National Geographic

11 серпня 2016-го дослідники з'ясували, що гренландська акула є найбільш довгоживучим хребетним на Землі.

В ході вивчення гренландських полярних акул команда біологів із Копенгагенського університету та Університету Оксфорда наткнулися на особину, якій більше 390 років.

Її точний вік вдалося визначити завдяки методу радіовуглецевого аналізу очей. В середньому полярні акули живуть близько 270 років. Довше них живуть лише деякі молюски і корали.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бульдог, лати і дикобраз - розповіли про несподівані закуски акул

Гренландські акули є одними з найповільніших. Їхня швидкість не перевищує 3 км/год. А завдяки низькій температурі води і слабкому метаболізму акули ростуть і старіють дуже повільно.

Репродуктивний вік у відповідного виду настає в 156 років. Після вони виростають на кілька сантиметрів за рік. Крім цього, вони віднесені до найкращих хижаків. Таким чином, інші хижаки не можуть ні з'їсти їх, ні регулювати їхню чисельність.

На пляжі в Новій Зеландії вчені виявили кістки стародавнього пінгвіна, який жив 55-60 млн років тому і є найбільшим з відомих пінгвінів.

Зараз ви читаєте новину «400-річну акулу знайшли випадково». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода